Programid-1

Aplikacja dnia – Programoid (Android)

Chyba każdy kiedyś zawieruszył program telewizyjny – co wtedy zrobić, jak szybko sprawdzić co jest i co będzie w telewizji? Z pomocą przychodzi Programoid.

Programid

Program jest bardzo prosty w użyciu, ściągamy, instalujemy, odpalamy – i już możemy cieszyć się z programu telewizyjnego dla ponad 100 stacji TV na naszym smartfonie. Warunkiem działania programu jest oczywiście łączność z internetem – bez niej aplikacja nie ściągnie nowego rozkładu TV.

Programoid prócz prostej prezentacji programu TV, daje nam też możliwość wglądu w opis praktycznie każdego z seansów telewizyjnych. Opis zawiera takie informacje, jak kraj w którym film został wyprodukowany, czas trwania, gatunek, dość długie streszczenie, oraz wykonawców głównych ról. Idealnie by było, gdyby program przy filmach wyświetlał np. ocenę z portalu IMDB, ale może zbyt wiele sobie życzę.

Programid

Ważną funkcją aplikacji – są przypomnienia. Możemy ustawić sobie przypomnienie o dowolnym seansie, jaki znajduje się w rozkładzie TV. Przypomnienie może być ustawione na 5, 10, 15, 20, 30 i 60 min przed danym programem TV – działa to doskonale, telefon w ustalonym czasie wydaje sygnał dźwiękowy a na pasku powiadomień pojawia się ikonka małego telewizorka. Bazę programów da się swobodnie przeszukiwać, stacje, których najczęściej używamy – możemy dodać do ulubionych i mieć do nich szybszy dostęp.

Programoid jest darmowym programem, ciągle w wersji beta, jednak działa zupełnie dobrze. Link do niego znajduje się na dole artykułu.