Titanium-Backup-0

Aplikacja dnia – Titanium Backup (Android)

Dzisiaj zaprezentuję aplikację, która jest wręcz nieodzowna, podczas zmian wersji systemu operacyjnego i innych modernizacjach oprogramowania.

Titanium Backup

Do czego tak naprawdę służy Titanium Backup? Jak sama nazwa wskazuje – do robienia backupu systemu, czyli kopii zapasowej wszystkich danych i aplikacji, jakie aktualnie znajdują się na naszym urządzeniu.

Titanium Backup

Do działania aplikacja niestety wymaga ROOTa systemu, czyli jego złamania. Zrootowanie systemu jest czynnością, której nie zalecam mało zaawansowanym użytkownikom, gdyż można „uwalić” swój telefon.

Titanium Backup

Titanium Backup nie tylko potrafi robić kopie zapasowe, ale także odinstalować niechciane aplikacje – w tym zablokowane aplikacje systemowe. Dlatego, jeśli np. nie chcemy mieć na naszym urządzeniu jakiejś aplikacji, którą fabrycznie umieścił producent – nic prostszego, wystarczy użyć Titanium Backup. Program potrafi też zrywać powiązania, między programami a Android Market, co również może się niekiedy przydać.

Titanium Backup jest bezpłatny, jednak można zakupić do niego specjalny klucz, który pozwala np. na wykonanie kilku kopii zapasowych jednej aplikacji itp. Program polecam dosłownie każdemu, kto boi się utraty danych i ustawień, albo często „grzebie” przy systemie operacyjnym swojego urządzenia.

Link: Titanium Backup, Titanium Backup PRO Key