Zumi-1

Aplikacja dnia – Zumi.pl (Android, iOS)

Cudze chwalicie, swojego nie znacie – dzisiaj polecam aplikację, która może być alternatywą dla Map Google.

Zumi

Zumi.pl to aplikacja, którą stworzono w Polsce, współpracuje ona ściśle z portalem o tej samej nazwie. Czym jest Zumi.pl? To mapa, posiadająca dość pokaźną bazę punktów POI, które możemy zobaczyć na mapie – a wszystko to na ekranie naszego smartfona.

Aplikacja wykorzystuje oczywiście możliwości lokalizacji GPS naszego urządzenia, potrafi pokazać nasze położenie na mapie – a w koło niego punkty POI, które są podzielone na takie kategorie, jak np. gastronomia, nocleg, zwiedzanie, zakupy, kultura i rozrywka itd.

Zumi

POI da się też wyszukiwać tradycyjną metodą, przez wyszukiwarkę Zumi. Każdy znaleziony obiekt możemy zobaczyć na mapie, ale mało tego – program dysponuje też czymś, co nosi nazwę Augmented Reality. Gdy na widoku mapy wybierzemy opcję kamery – wtedy aparat naszego telefonu włącza się, a obraz z niego pojawia na ekranie smartfona. Jednak na obraz z kamery – zostają nałożone obiekty, które widzieliśmy na mapie. Jest to swoisty HUD na naszym telefonie. Wygląda to tak, jak na screenie poniżej.

Zumi

Oczywiście każdy obiekt (POI) na mapie został opatrzony sporą ilością informacji, np. nr telefonu, adres, e-mail, czy też strona WWW.

Zumi

Zumi.pl oferuje też opcję wyznaczania tras. Program potrafi pokazać na mapie trasę, od np. naszej lokalizacji, do jakiegoś punktu POI. Wyznaczanie tras działa całkiem sprawnie, zupełnie, jak na oryginalnym portalu Zumi.pl.

Zumi

Widok map można dowolnie przełączać, dokładnie tak, jak w Mapach Google (satelita, mapa i hybryda). Program pomoże nam też w unikaniu korków ulicznych, gdyż za jego pomocą możemy korzystać z kamer drogowych, rozsianych w całej Polsce.

Zumi

Podsumowując – aplikacja Zumi.pl to portal Zumi.pl w pigułce, mamy na niej praktycznie wszystkie te opcje, które są dostępne na portalu. Program jest całkowicie darmowy, niestety do działania wymaga stałego połączenia z internetem. Linki do aplikacji znajdziecie na dole artykułu.

Linki: Android, iOS