Evernote

Aplikacja Evernote padła ofiarą hakerów, wyciekły nazwy kont, hasła i adresy email

Jeśli korzystasz z programu Evernote, to radzę Ci uważać. Hackerzy właśnie zrobili włam do bazy danych aplikacji i wykradli adresy mailowe, nazwy użytkowników oraz ich hasła.

Evernote

Całe szczęście, według właścicieli programu – włamywaczom nie udało się dostać do danych płatniczych (numerów kart kredytowych, kont itp.). Żadnym zmianom nie uległy także dane użytkowników, przechowywane w chmurze. Jeśli chodzi o hasła dostępowe, to hackerzy raczej nie zrobią z nich użytku, gdyż są zaszyfrowane. Właściciel aplikacji, firma Evernoteto, chce jednak dmuchać na zimne i wymaga teraz zmiany hasła od wszystkich użytkowników, którzy logują się do Evernote. Programiści pracują już także nad stosownymi aktualizacjami, które mają usprawnić zmianę haseł.

Czym jest Evernote? To według twórców – przedłużenie naszego… mózgu. Dzięki aplikacji możemy przechowywać notatki, zdjęcia, strony internetowe i różnego rodzaju inne dane na dysku wirtualnym, tzw. „chmurze”. Program jest bardzo ceniony przez swoich użytkowników. Evernote, na zakończonych już targach Mobile World Congress, zdobył nawet nagrodę GSMA za najlepszą, mobilną aplikację biznesową. Ciekawe, czy nagroda byłaby przyznana nawet teraz, po obnażeniu słabego punktu w zabezpieczeniach programu i wycieku danych.

Źródło: Evernoteto