Aplikacja miesiąca na Android (styczeń 2011) – Tunein Radio

Tunein Radio to program, który według mnie trzeba mieć. Jest to zaawansowany odbiornik internetowych (i nie tylko) stacji radiowych, który zaspokoi wymagania najwybredniejszych użytkowników systemu Android.

Tunein Radio

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że aplikacja zachwyciła mnie od pierwszego uruchomienia. A jak to się stało, że odkryłem ten program? Pewnego pięknego dnia wybranka mojego serca stwierdziła, że chciałaby posłuchać jakiegoś radia, najlepiej Programu 3 Polskiego Radia. W tym momencie byliśmy w zasięgu sieci WiFi, więc postanowiłem z Android Market ściągnąć jakąś aplikację, nie licząc wcale na to, że uda mi się posłuchać PR3, chciałem tylko, żeby coś „pobrzękało” przez głośnik mojego telefonu. W oczy rzuciła mi się najlepiej oceniana aplikacja radiowa na Android Market – Tunein Radio, którą postanowiłem zainstalować. Ku memu zdziwieniu po odpaleniu aplikacji na liście dostępnych stacji radiowych ukazała się cała masa stacji polskich.

Tunein Radio

Na liście polskojęzycznych stacji znalazłem też, ku zaskoczeniu mojemu i mojej dziewczyny – także Trójkę. Po chwili włączyłem upragnioną stację radiową i z głośnika mojego smartfona popłynęła transmisja PR3. Tunein Radio jest w dodatku przetłumaczony na nasz ojczysty język, także nie ma żadnego problemu, aby się w nim połapać. Stacji radiowych jest całe mnóstwo (według producenta około 40,000, w tym stacje muzyczne, informacyjne, sportowe itp.), naprawdę jest z czego wybierać. Po włączeniu wybranej stacji radiowej możemy wcisnąć przycisk POWER naszego urządzenia, ekran wtedy zgaśnie – ale radio nie przestanie grać.

Tunein Radio

Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że Tunein Radio to najlepszy program do obsługi internetowych stacji radiowych na system Android. Dodatkowy, ogromny plus aplikacja otrzymuje też za to, że jest całkowicie darmowa (w trakcie działania wyświetlane są nieinwazyjne reklamy, które w żaden sposób nie utrudniają pracy z programem). Poniżej przedstawiam link do Tunein Radio: