Market Helper – logo

Aplikacja z Google Play niekompatybilna z Twoim smartfonem/tabletem? Teraz i na to jest sposób – Market Helper

Pewnie niektórym z Was zdarzyło się, że gra/program, który bardzo chcieliście pobrać z Google Play na swoje urządzenie – był z nim niekompatybilny. W takim przypadku pojawia się niemiła informacja: „Aplikacja jest niezgodna z Twoim urządzeniem…”. Okazuje się, że i na to jest rada.

Market Helper - logo

Często widząc jakiś program w Google Play, doskonale wiemy, że jest on w stanie z powodzeniem działać na naszym smartfonie/tablecie, jednak mimo wszystko nie da się go zainstalować. Dzieje się tak najczęściej dlatego, że producent danej aplikacji – nie wpisał naszego urządzenia na listę kompatybilnych sprzętów. Całe szczęście, w internecie pojawiła się właśnie aplikacja Market Helper, która ma pomagać w tego typu, wyjątkowo frustrujących sytuacjach. Jak ona działa i w jaki sposób z niej korzystać?

Mówiąc na „chłopski rozum”, Market Helper potrafi podszyć nasze urządzenie, pod jakieś inne. Np. jeśli jesteśmy właścicielami tabletu (jakże popularnej w naszym kraju) firmy Manta, to za pomocą Market Helpera możemy sprawić, by na Google Play urządzenie było widoczne, jako np. Nexus 7, albo Galaxy S III. Proste, prawda?

Niestety, ale Market Helper ma też kilka wad. Program nie jest dostępny na Google Play (trzeba go ściągać ze strony producenta) oraz wymaga tzw. roota, czyli złamania systemu. Na pocieszenie mogę tylko dodać, że aplikacja nie edytuje żadnych plików systemowych, ani nie żąda tego od nas. Ponadto Market Helper jest darmowy, a po zmianie domyślnego urządzenia wcale nie wymaga restartu systemu.

Jak korzystać z Market Helper?

 1. Pobieramy i instalujemy aplikację (link do strony w źródle tekstu).
 2. Otwieramy program i wybieramy urządzenie, pod które chcemy się podszyć ( [P] = Smartfon, [T] = Tablet ).
  Market Helper - instrukcja
 3. Wciskamy „Activate” i czekamy na zakończenie działania.Market Helper - instrukcja
 4. WAŻNE: Wchodzimy do naszego panelu Google Play, w zakładkę „Ustawienia”  (np. poprzez przeglądarkę internetową komputera), aby zaktualizować informacje o naszym sprzęcie. Według twórcy Market Helpera, wystarczy tylko wejść na stronę panelu i nic tam nie robić.
  Market Helper - instrukcja
 5. To wszystko, od teraz powinieneś mieć możliwość ściągania aplikacji, których wcześniej nie mogłeś pobrać. Jeśli będziesz chciał powrócić do swoich pierwotnych ustawień, to wystarczy, że wybierzesz „Restore” i wciśniesz „Activate”.

Należy oczywiście pamiętać, że instalowanie niekompatybilnych aplikacji wcale nie jest równoznaczne z tym, że zadziałają one na Twoim smartfonie/tablecie. Na koniec wspomnę tylko, że programu Market Helper używacie na własną odpowiedzialność. Za wszelkie nieprawidłowości, utratę gwarancji, zniszczenie sprzętu i inne kataklizmy – nie odpowiada ani twórca Market Helper, ani tym bardziej ja, autor tego poradnika.

Źródło: Market Helper, PhoneArena


 • bryzamax

  Nie działa :d
  Zmieniam na lg g4, wszystko ok, ale gra Pokemon go, która na 100% powinna być kompatybila dalej pokazuje nie zgodna z twoją wersją