Apple-App-Store-Google-Android-Market-0

Apple App Store generuje 300% większy zysk niż Android Market

Według najnowszych badań firmy Flurry Analytics – Apple i deweloperzy poprzez App Store zarabiają aż o 300% więcej, niż Google za pośrednictwem swojego Android Market.

Apple App Store vs Google Android Market

Cała sytuacja jest o tyle ciekawa, że przecież już jakiś czas temu smartfony i tablety z OS Android prześcignęły swą liczebnością produkty Apple. Okazuje się jednak, iż mimo tego faktu – system iOS potrafi wygenerować o 300% większy zysk ze sprzedaży aplikacji, niż Android.

Apple App Store vs Google Android Market

Według Flurry Analytics – aplikacja sprzedawana za dolara na App Store, poprzez Android Market wygeneruje zaledwie 0.24$. Na powyższym wykresie możecie zobaczyć, jaki jest stosunek nowych projektów, które pojawiają się na Android do tych, pojawiających się na iOS. Co gorsza dla systemu Android – trend wcale nie idzie na korzyść systemu Google, gdyż w tej kwestii również zwycięsko wychodzi OS Apple.

Jak można tłumaczyć fakt, iż Android, pomimo, że jest zainstalowany na dużo większej ilości urządzeń – to i tak nie „wyciąga” tylu $, co Apple z App Store? Być może jakość oferowanych aplikacji na Android jest gorsza, od tych na iOS? Jeśli komuś uda się odpowiedzieć na te pytania – niech koniecznie da znać o swych spostrzeżeniach w komentarzu.

Źródło: Pocketnow