Apple

Apple chce zakazać sprzedaży Motoroli XOOM w Europie?

Apple idzie za ciosem – firmie już udało się za pośrednictwem niemieckiego sądu zakazać sprzedaży tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1, a teraz wygląda na to, że Steve Jobs ostrzy sobie zęby także na Motorolę XOOM.

Apple

Apple złożyło „papiery” dotyczące pozwu Motoroli – w tym samym sądzie, w którym udało mu się zablokować sprzedaż tabletu Samsunga, czyli w niemieckim Düsseldorfie. Apple zapewne liczy, że całkowicie zablokuje możliwość kupna najlepiej sprzedających się tabletów w Europie. Pozew dotyczy tego samego, co w przypadku Galaxy Tab 10.1 – czyli wygląd tabletu, który podobno łamie jakieś patenty Apple.

Dziwi mnie fakt, że jakiś (jakaś) sędzina z Düsseldorfu może jedną decyzją – zablokować możliwość zakupu danego produktu w całej Unii Europejskiej. Co ciekawe, przy wydawaniu decyzji w sprawie zablokowania Galaxy Tab 10.1 – Samsung nie mógł się nawet bronić i przedstawić kontrargumentów. No ale żyjemy przecież w Unii Europejskiej, być może dzięki niej uda się wprowadzić całkowity monopol Apple w Europie?

Ciekawe, jakie patenty jeszcze kupi Apple – proponuję patent na koło, przecież w iPhone mamy przycisk w kształcie koła, wtedy Steve Jobs pozwie przemysł motoryzacyjny, a opony w samochodach będzie trzeba przerabiać na gąsienice. Całą sytuację można skomentować krótko – paranoja.

Źródło: FOSS Patents