Apple iOS 8 – 5

Apple chwali się wynikami sprzedażowymi

Podczas konferencji WWDC przedstawiciele firmy Apple zaprezentowali nowości systemowe, jakie przygotowali dla wszystkich miłośników urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka. Jednak, jak to na takich spotkaniach bywa, Tim Cook nie omieszkał pochwalić się wynikami sprzedażowymi, jakie osiąga kierowane przez niego przedsiębiorstwo.

Apple iOS 8 - 5

Według słów samego CEO Apple, urządzenia działające pod kontrolą systemu iOS sprzedały się w ilości aż 800 milionów sztuk, przy czym wynik ten firma zawdzięcza głównie produkowanym przez siebie telefonom – do tej pory sprzedano bowiem 500 milionów sztuk iPhone’ów. Co ciekawe, liczba określająca ilość użytkowników, którzy zdecydowali się zakupić tego smartfona, porzucając przy tym urządzenia z innym systemem operacyjnym, wzrosła do 130 milionów.

iPad okazał się być drugim w kolejności najlepiej sprzedającym się urządzeniem z iOS w portfolio Apple z 200 milionami sprzedanych sztuk. Pozostałe 100 milionów, będące dopełnieniem do magicznej sumy 800 milionów, należy do iPoda Touch.

Tim Cook nie zapomniał również o konkurencji, a w trakcie konferencji bardzo chętnie odnosił się do Androida. Według niego, na rynku chińskim połowa użytkowników porzuciła ten system właśnie na rzecz iOS, który podobno może pochwalić się aż 97% zadowolonych klientów. Zdaniem Cooka, iOS w wersji 7 przyjął się wśród konsumentów znakomicie, w związku z czym blisko 9 na 10 użytkowników iPhone’ów korzysta obecnie z najnowszej wersji tego systemu.


  • STAY

    Sam wymieniłem Sony Xperia Z na iPhone 5S i jestem zadowolony.