Apple i IBM

Apple i IBM stali się globalnymi partnerami w sferze mobilnych rozwiązań dla biznesu

Apple i IBM ogłosili, że zawiązują globalne partnerstwo aby dokonać transformacji mobilnych rozwiązań dla biznesu. Ten duet technologicznych gigantów ma przede wszystkim zamiar zaprezentować nową klasę aplikacji biznesowych dla iOS.

Apple i IBM

Połączenie Apple i IBM do takiego przedsięwzięcia wydaje się wręcz idealne. IBM ma dostarczyć swoje dane i analizy biznesowe, podczas gdy Apple zapewni dostęp do rodziny produktów iPad oraz iPhone.

Partnerstwo tych dwóch firm ma się zmierzyć z czterema, głównymi aspektami. W projekt zaangażowanych będzie ponad setka różnorodnych rozwiązań dla biznesu, obejmujących wcześniej wspomniane aplikacje dla iPhone i iPad, zoptymalizowane dla iOS usługi w chmurze IBM oraz serwis AppleCare dla biznesu. IBM ma też zadbać o aktywację urządzeń i ich zarządzanie.

Linia rozwiązań IBM dla iOS ma nosić nazwę MobileFirst. Umowa pomiędzy tymi dwoma gigantami zakłada też, że IBM będzie sprzedawać iPhone’y i iPady swoim klientom biznesowym. Pierwsze aplikacje IBM MobileFirst dla iOS powinny się pojawić już tej jesieni.

A co wy sądzicie o partnerstwie IBM i Apple? Według mnie to strzał w dziesiątkę, bo rynek mobilnych rozwiązań dla biznesu jest teraz mocno „zagubiony”, głównie przez słabnącą pozycję BlackBerry, które na nim od dawna dominowało. Również Microsoft ma swoje udziały w tym rynku.

Apple dobrze wie, że także Google dzięki Android L (a konkretnie funkcji odizolowania danych osobistych od zawodowych) chce wprowadzić swój OS w świat biznesu. Która firma w tej kwestii sprawdzi się lepiej? O tym przekonamy się pewnie dopiero pod koniec roku.