Slide to unlock – Apple iOS

Apple iOS 7.0.2 – patch do zabezpieczeń systemu

Tydzień po tym, jak użytkownicy systemu iOS 7 odkryli lukę bezpieczeństwa – Apple wydało poprawkę, która podnosi wersję iOS do 7.0.2. Dzięki niej urządzenia z siódmą wersją systemu Apple nie są już tak łatwe do zhackowania.

Slide to unlock - Apple iOS

Dokładnie 20 września informowałem Was o tym, że ekran blokowania systemu iOS (i to wtedy, gdy smartfon / tablet mamy zabezpieczony hasłem) – można w prosty sposób ominąć. Jeśli dysponujecie urządzeniem z iOS 7 i wykonywaliście wszystkie kroki zgodnie z nagraniem wideo, to mogliście bez znajomości hasła dostać się do galerii zdjęć i filmów, wiadomości, skrzynek mailowych oraz kont społecznościowych.

iOS 7.0.2 uniemożliwia złamanie ekranu blokowania, więc posiadacze sprzętu z najnowszym iOS mogą już spać spokojnie (o ile oczywiście spatchowali swój system.

Jestem bardzo ciekawy, czy po wydaniu tej łatki iOS 7 faktycznie stanie się bezpieczniejszy. Niestety deweloperzy Apple najwyraźniej nie są w stanie przetestować każdej możliwości odblokowania urządzenia z iOS 7, co skrzętnie wykorzystują i bardzo szybko wychwytują jego użytkownicy. Równie dobrze nawet po zaimplementowaniu wersji 7.0.2 może się okazać, że system Apple ma kolejną dziurę, pozwalającą na ominięcie zabezpieczeń. Miejmy jednak nadzieję, że tak się nie stanie a wszyscy posiadacze sprzętu giganta z Cupertino będą mogli odetchnąć z ulgą i nareszcie spać bez obawy, że ktoś złamie ich hasło blokujące.

Źródło: The Verge


  • Łukasz

    Ciekaw jestem czy ten magiczny pasek blokady na koszulce tej Pani też działa:):) wystarczy przejechać palcem.

    • http://smartfan.pl Noob

      Zapewne działa, po przesunięciu pojawiają się dwa, magiczne punkty na koszulce :)