Apple iOS 7.1.1

Apple iOS 7.1.1 już dociera do swoich odbiorców, co niesie nowego?

Apple, bez zbędnych ceregieli, wypuściło dzisiaj aktualizację iOS 7.1.1. Jak numer (i wielkość) nowej wersji iOS sugeruje, upgrade nie przynosi ze sobą wielkich zmian, a jedynie małe udoskonalenia i poprawki do kilku błędów.

Apple iOS 7.1.1

Nowy firmware waży zaledwie 26.1 MB. Na liście zmian Apple wymienia usprawnienie dotyczące Touch ID, czyli skanera, rozpoznającego nasze linie papilarne. Możemy się więc spodziewać, że po zaaplikowaniu łatki będzie on działać jeszcze sprawniej. Firma z Cupertino naprawiła też błąd, który mógł zmniejszać responsywność klawiatury dotykowej. Załatano również lukę, która powodowała niestabilną pracę urządzenia, gdy korzystaliśmy z klawiatury Bluetooth oraz VoiceOver.

Apple iOS 7.1.1 - changelist

Aktualizacja powinna się stopniowo pojawiać dla wszystkich urządzeń, które mają na swoim pokładzie zainstalowany iOS w wersji 7.1. Jeśli jeszcze nie dostaliście stosownego powiadomienia o dostępności nowego firmware, wejdźcie z ustawienia i sprawdźcie, czy nie jest już dla was przypadkiem dostępny.

Jeśli ktoś z was zauważy, że upgrade zmienił coś jeszcze poza trzema oficjalnymi pozycjami, wymienionymi na liście zmian – dajcie o tym koniecznie znać. Gdyby przez iOS 7.1.1 pojawiły się jakieś inne, nieznane wcześniej problemy – również napiszcie o tym w komentarzu, pod tekstem. Obstawiam jednak, że w tak małej aktualizacji nie powinno być żadnych, nowych błędów. Mam też nadzieję, że iOS 7.1.1 dotrze do polskich właścicieli urządzeń Apple w miarę szybko.


 • sivy

  moj iphone 4 nie dziala poprawnie, brak ustawien sieci komorkowej i brak dostepu do internetu mobilnego jedynie wifi … tragedia przepadlo mi wlasnie 400MB internetu na ten miesiac…

 • TN

  a mój iphone 4 całkiem się posypał… ;/ wyłączył się już ze 3 razy. :(

 • Czterdzieści cztery

  Ipad mini, zainstalowałem ją wczoraj. Lekkie problemy z klawiaturą są ciągle obecne :(

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Dzięki za informację, dobrze wiedzieć, że 7.1.1 jest już u nas dostępne. Szkoda, że nie naprawili wszystkiego – widocznie trzeba poczekać na kolejne łatki.