Apple iPad 5 – ekran

Apple iPad 5 na zdjęciach, design rodem z iPada mini

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia tabletu iPad 5, które potwierdzają, że design urządzenia będzie wzorowany na iPadzie mini. Czego jeszcze możemy się z nich dowiedzieć?

Apple iPad 5 - ekran

Na fotografiach widzimy działającego iPada 5, który został umieszczony zaraz obok swojego poprzednika – iPada 4. Dzięki zdjęciom potwierdzone zostały poprzednie plotki, według których iPad 5 miał być wyposażony w ekran o takiej samej wielkości co iPad 4, jednak ramka okalająca ekran będzie zmniejszona.

Jeśli chodzi o umiejscowienie złącza słuchawkowego, jego pozycja nie została zmieniona. Przyciski wydają się z kolei być nieco mniejsze i dość podobne do tych z iPada mini.

Po obejrzeniu zdjęć z powyższej galerii pewnie sami zauważyliście, że kolejny tablet od Apple będzie jeszcze cieńszy niż poprzednik. Na jednej z fotografii widać także dolną krawędź iPada 5, gdzie oprócz złącza Lightning znajdują się również dwa grille głośnika. Niestety w tej chwili nie można określić, czy tablet zostanie wyposażony w głośniki stereo (co mogą sugerować dwa grille) czy mono. Szczerze mówiąc jeśli Apple w iPadzie 5 zastosuje dźwięk stereo, to rozmieszczenie głośników będzie bardzo niefortunne. Przecież filmy odtwarzamy w trybie horyzontalnym (to samo tyczy się gier), więc w takim przypadku nie będziemy mogli w pełni czerpać przyjemności z dźwięku stereo. Dla pełnej satysfakcji słuchacza głośniki powinny zostać umieszczone po dwóch, przeciwległych bokach urządzenia.

Przypominam również, że Apple na swojej dzisiejszej konferencji najprawdopodobniej zaprezentuje dwa smartfony – iPhone 5S oraz iPhone 5C. Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19 – oczywiście o wszystkim, co zostanie tam zaprezentowane dowiecie się na SmartFan.pl.

Źródło: SlashGear