apple ipad – design patent

Apple iPad mini 2 dostanie ekran LCD od Samsunga

Gdybym w świecie mobilnych producentów miał wskazać dwóch, najzacieklejszych wrogów, bez wahania wytypowałbym na nich Samsunga i Apple. Jednak według najnowszych informacji, pochodzących prosto z Korei – sprawa wrogości nie jest aż tak oczywista. Apple ekrany Retina LCD do iPada mini 2 zamówi najprawdopodobniej właśnie u Samsunga.

apple ipad - design patent

Cupertino nie posiada własnych zasobów, aby produkować urządzenia, które projektuje. W tym celu wykorzystuje zewnętrznych producentów (jak Foxconn) i dostawców komponentów. Apple, jak mało która firma, stara się dbać o jakość dostarczanego przez siebie sprzętu, więc pomimo niesnasek z Samsungiem, nie odmawia sobie możliwości zamawiania od niego podzespołów.

Według najnowszego, opublikowanego w Korei raportu, nowy tablet Apple – iPad mini 2, będzie wyposażony w ekran Retina LCD o rozdzielczości 2048×1536 pikseli, którego to producentem ma być właśnie Samsung.

Mało tego, ten sam raport informuje również, że Samsung ma także dostarczać ekranów LCD dla tabletu iPad 5-tej generacji (który ma mieć dużo cieńszą ramkę, niż poprzednicy).

Pewnie większość z Was wie, że Apple wzbrania się od dostaw samsungowego sprzętu (głównie ekranów), na rzecz m.in. firm Sharp i AU Optronics. Niestety, ci dwaj producenci mieli problemy z jakością wytwarzanych przez siebie wyświetlaczy, a ich linie produkcyjne nie nadążają z zaspokajaniem popytu. Najwyraźniej gigant z Cupertino nie ma więc wyboru i musi skorzystać z usług Samsunga.

Jeśli kogoś martwi dominacja samsungowych ekranów w przyszłych produktach Apple, to mogę Was pocieszyć, że według koreańskiego raportu, LG Display także ma dostarczać ekrany do iPada mini kolejnej generacji. Oczywiście nie traktujcie powyższej informacji jako oficjalnej. Póki co ma ona jedynie charakter bardzo wiarygodnej plotki.

Źródło: ETNews