Apple iPad mini 2 – zestaw

Apple iPad mini 2 oraz iPad Air oficjalnie

Jeśli oglądaliście transmisję z konferencji Apple to wiecie, że ten producent podczas niej zaprezentował m.in. dwa tablety – iPad Air oraz odświeżonego „mikrusa” iPada mini 2. Czym cechują się te urządzenia, ile kosztują i kiedy wejdą do sklepów?

Apple iPad Air

Apple iPad Air

Apple iPad Air

Apple iPad Air to nie tylko nowa nazwa, ale także odmieniony design oraz większa moc obliczeniowa. Sprzęt otrzymał chipset Apple A7 z co-procesorem ruchu M7 (znanym z iPhone 5S). Jeśli chodzi o styl, to obudowa tabletu jest wzorowana na iPadzie mini, dzięki czemu ramka sprzętu została zmniejszona o 43%, a urządzenie jest teraz łatwiej trzymać w dłoniach.

Apple iPad Air - rzut

Apple iPad Air

Tablet jest 20% cieńszy i mierzy teraz 7.5mm. W dół poszła również waga, więc zamiast 653 g mamy 469 g. Oprócz tego w iPadzie Air znajdziemy 9.7″ ekran IPS LCD o rozdzielczości 1536 x 2048 pikseli. Co ciekawe, w urządzeniu zabrakło czytnika linii papilarnych – jednak sądzę, że nie będzie to dla nikogo problemem.

Jeśli chodzi o warianty kolorystyczne, dostępne mają być dwa – srebrnobiały i szaroczarny. Urządzenie będzie można kupić z maksymalnie 128GB pamięci wewnętrznej (najmniejszy wariant ma 16GB).

Apple iPad Air wejdzie do sprzedaży (również w Polsce) już 1 listopada w cenie zaczynającej się od 499$ (ok. 1525 zł). Najdroższa odmiana iPada Air (128GB pamięci + łączność komórkowa) została wyceniona na 929$, czyli około 2840 zł.

Apple iPad mini 2

Apple iPad mini 2 to równie ciekawe, o ile nie ciekawsze urządzenie co iPad Air. Sprzęt w porównaniu do poprzednika ma taki sam, 7.9″ ekran o proporcjach 4:3, jednak o zwiększonej rozdzielczości, wynoszącej 1536 x 2048 pikseli (324ppi).

Wewnątrz, tak jak w Air, siedzi chip Apple A7 z dwoma rdzeniami Cyclone, bazującymi na architekturze ARMv8. GPU również poszło do przodu i mamy tu PowerVR SGX szóstej generacji. Oczywiście znalazło się też miejsce dla co-procesora ruchu M7.

Apple iPad mini 2 - zestaw

Apple iPad mini 2

Podobnie jak w przypadku iPada Air, tak i w iPad mini 2 nie zamontowano czytnika odcisków palców, zamiast którego jest zwykły przycisk Home. Co ciekawe, sprzęt jest o 0.3mm grubszy (7.5mm) i o 23 g  cięższy (331 g), niż pierwsza odsłona iPada mini.

Tablet działa w oparciu o system iOS 7, a warianty pamięciowe zaczynają się od 16GB, a kończą na 128GB. Dostępne wersje kolorystyczne to srebrnobiały i szaroczarny. Podobnie jak w przypadku Air, tak i tutaj będzie można kupić sprzęt z samym Wi-Fi lub z Wi-Fi + 3G/LTE.

Apple iPad mini 2

Apple iPad mini 2

Apple iPad mini 2 trafi do sklepów w listopadzie, a jego cena będzie się zaczynać od 399$ (ok. 1220 zł). Kwota ta jest sporo wyższa niż iPada mini z zeszłego roku, którego najtańszy wariant w momencie wejścia do sklepów kosztował 339$.

Źródło: Apple


  • Łukasz

    Szkoda tylko,że te ceny są w Europie w Euro a nie w $. Cena wówczas byłaby bardziej przystepna. Cóż za jakość się płaci. Nie jestem sympatykiem Apple ale nowe tablety świetnie się prezentują. To co lubie w Apple to to, że można przez dugi czas liczyć na aktualizacje, natomiast z androidem to tylko Nexus od Google a reszta to wielka łaska producentów.

    • http://smartfan.pl Noob

      Faktycznie, Apple na długo po sprzedaży aktualizuje swoje sprzęty, a jak to jest z Androidem wszyscy wiemy. Niektórzy producenci wcale się nie kwapią do aktualizowania – najlepiej sprzedać i zapomnieć.