Apple-iphone-5-2

Apple iPhone 5 – cena w Europie

Apple dopiero dzisiaj ujawniło europejskie ceny swojego najnowszego smartfona, iPhone 5. Nie jest tanio.

Apple iPhone 5

Cena iPhone 5 w Wielkiej Brytanii niestety nie nastraja zbyt optymistycznie. Apple za swój nowy smartfon, zażyczy tam sobie 529 funtów za wersję 16 GB, czyli przeliczając na złotówki, jakieś 2730 zł.

Poznaliśmy też ceny Apple iPhone 5, które będą obowiązywać na terenie Niemiec i Francji – można się więc domyślać, że takie ceny Apple zaoferuje również w Polsce. Producent za 16 GB wersję iPhone 5 (bez blokady SIM-lock), chce 679 euro, czyli (według dzisiejszego kursu sprzedaży tej waluty) około 2810 zł. Idąc krok dalej, można z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, że Apple za 32 GB wersję zażyczy sobie 779 euro (ok. 3225 zł), a za 64 GB, 879 euro (ok. 3640 zł). Trzeba przyznać, że są to kwoty bardzo wysokie.

Przypominam, że według Apple – iPhone 5 trafi do Polski już 28 września. Nasz rodzimy operator Play zapowiedział już nawet, iż w tym dniu wprowadzi go do swojej oferty (cena niestety w tej chwili pozostaje nieznana).

Aktualizacja: Do swojej oferty od 28 września iPhone 5 wprowadzi także sieć Orange i T-Mobile.

Aktualizacja: iPhone 5 zadebiutował już w Polsce. Poznaliśmy szczegóły ofert operatorskich i oficjalne, polskie ceny – szczegóły TUTAJ.

Źródło: Apple