Apple-iPhone-5-vs-Samsung-Galaxy-S-III-drop-test-0

Apple iPhone 5 vs Samsung Galaxy S III – który jest wytrzymalszy na upadki?

Portal Android Authority, pokusił się o dość kosztowny, test „zderzeniowy” Samsunga Galaxy S III i Apple iPhone 5. Które urządzenie jest bardziej odporne na upadki? Osoby o słabych nerwach proszone są o nie czytanie tego artykułu :)

Apple iPhone 5 vs Samsung Galaxy S III - drop test

Aby za bardzo nie przedłużać – poniżej możecie obejrzeć nagranie wideo, na którym z różnych wysokości zrzucany jest SGS3 oraz iPhone 5. Kto wygrał starcie? Przekonajcie się sami.

Jak mogliście zobaczyć, to iPhone 5, którego poprzednicy byli uważani za bardzo „kruche” urządzenia – wyszedł z pojedynku zwycięsko. Oprócz kilku zadrapań, smartfonowi Apple nie stało się nic poważniejszego. Jestem pewien, iż gdyby w teście użyto białej wersji iPhone, uszkodzenia byłyby prawie niewidoczne. Jedno jest pewne – pozbycie się szklanych „pleców” w telefonie Apple, znakomicie wpłynęło na wytrzymałość urządzenia wobec upadków.

Niestety, produkt Samsunga dość szybko uległ dotkliwemu uszkodzeniu. Zrzut S3 z niewielkiej wysokości – spowodował rozbicie ekranu i pęknięcie obudowy. Co prawda smartfona nadal dało się używać, jednak z pewnością później wymagał wymiany ekranu. A jakie są Wasze opinie na temat testu? Czy może ktoś z czytelników uważa, że został on przeprowadzony nieprawidłowo?

Źródło: Android Authority


  • Rafał

    Jest to test bardzo nie uczciwy ponieważ samsung w przeciwieństwie do swojego konkurenta przyjął 2/3 upadków na wyświetlacz. Więc pogadajmy jeżeli każdy smartphone upadnie z równiej wysokości i upadnie pod mym samym kontem.