Apple iPhone 5C – zielony

Apple iPhone 5C oficjalnie zaprezentowany – iPhone 5 w tańszym wydaniu

Będziecie pewnie zaskoczeni jeśli Wam powiem, że Apple zaprezentowało właśnie iPhone 5C. Urządzenie jest tak naprawdę budżetowym wydaniem iPhone 5, które zamiast aluminiowej obudowy – zostało obdarzone plastikową.

Apple iPhone 5C - zielony

A oto specyfikacja iPhone 5C – we wnętrzu zamontowano 4″ ekran Retina o rozdzielczości 640 x 1136 pikseli, chipset Apple A6 (ten sam co w iPhone 5), 8MP kamerę, 100mbps łącze LTE, Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4.0 itd. Ogólnie poza preinstalowanym systemem iOS 7 oraz kolorowymi, plastikowymi obudowami – to w zasadzie klon iPhone 5 i nic więcej.

Apple iPhone 5C - zielony, duzy

Jeśli mamy być konkretni, to nowy „plastik” jest tak naprawdę poliwęglanem, którego z powodzeniem używa Nokia w swoich Lumiach. Apple iPhone 5C będzie dostępny w pięciu różnych wariantach kolorystycznych: białym, niebieskim, zielonym, żółtym oraz różowym.

Apple iPhone 5C - rozowy

Przedsprzedaż iPhone 5C zostanie uruchomiona w USA począwszy od 13 września. Od 20 września smartfon będzie można już kupić w USA, Chinach, UK, Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii oraz Singapurze. Jeśli chodzi o Polskę, to urządzenie będzie u nas dostępne dopiero od grudnia.

Niestety Apple nie ujawniło wolnorynkowej ceny urządzenie, a jedynie kwoty dotyczące 2-letnich kontraktów operatorskich w USA. Gdyby to kogoś interesowało, w sprzedaży będą dostępne dwie wersje pamięciowe: z 32 i 16GB.

Apple iPhone 5C - bialy


Wraz z iPhone 5C do kupienia będą także różnokolorowe pokrowce w cenie 30$ (ok. 100 zł). A Wy jak myślicie, czy iPhone 5C okaże się wielkim sukcesem, czy może jest to jeden z pierwszych gwoździ do trumny giganta z Cupertino?

Aaktualizacja: Apple opublikowało już ceny iPhone 5C, jakie potencjalny nabywca będzie musiał zapłacić w ofercie bez umowy operatorskiej. Cupertino 16GB wersję iPhone 5C wyceniło na 549$ (ok. 1790 zł), natomiast 32GB na 649$ (ok. 2120 zł). W Europie te kwoty trzeba niestety przełożyć na euro, więc za 5C będzie trzeba u nas zapłacić odpowiednio 2365 zł i 2800 zł. Drogo!

Źródło: Apple