Apple iPhone 5, 5S oraz 5C

Apple iPhone 5S i iPhone 5C trafią do sprzedaży już 20 września

Fani marki Apple pewnie już dawno zapisali w swoich kalendarzach datę 10 września, kiedy to gigant z Cupertino zaprezentuje swoje nowe smartfony – iPhone 5S i 5C. O ile iPhone 5S, czyli siódma generacja smartfonu Apple będzie “standardowym” odświeżeniem linii, to iPhone 5C będzie nowym, budżetowym urządzeniem tego producenta.

Apple iPhone 5, 5S oraz 5C

Apple iPhone 5, 5S oraz 5C

Według nieoficjalnych informacji, które pojawiły się dzisiaj w sieci – Apple wprowadzi obydwa smartfony do sklepów już 20 września, czyli 10 dni po oficjalniej prezentacji. Oczywiście termin ten dotyczy zapewne tzw. “pierwszej linii”, czyli takich państw, jak USA, UK, Kanada itp. W Polsce nie mamy co liczyć na wejście iPhone 5C i 5S w tym samym czasie. Bardziej realnym terminem jest tutaj połowa października.

To nie wszystko co zostało dzisiaj ujawnione. Na październik Apple planuje podobno drugą konferencję, na której zamiast smartfonów – zobaczymy tablety iPad 5 oraz iPad mini 2. Te urządzenia do sklepów mają zacząć wchodzić począwszy od 25 października.

Oczywiście wraz z nowymi urządzeniami – do obiegu trafi także najnowsza wersja systemu Apple, czyli iOS 7. Finalna wersja tego OS’a ma być gotowa na 5 września, a początek dystrybucji zaplanowano na 16 września.

Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale w internecie (głównie na chińskich portalach) dosłownie co chwila pojawiają się zdjęcia iPhone 5C oraz iPhone 5S. Wydaje się więc, że obydwa smartfony poznaliśmy już na długo przed premierą. Ja jednak byłbym w tej kwestii bardziej ostrożny, bo Apple jest dobrze znane z utrzymywania swoich tajemnic aż do samego końca. W takim przypadku może się okazać, że wszystkie dotychczasowe przecieki to fałszywki tworzone przez chińskich producentów podrubek, mające na celu zwrócenie na nich uwagi i napędzenie sprzedaży.

Źródło: GSMArena