Apple iPhone 6

Apple iPhone 6 – jak długo wytrzymuje bateria w tym smartfonie?

Chociaż w Polsce ten smartfon można póki co zamawiać jedynie w przedsprzedaży, to na świecie są już pierwsi szczęśliwcy, którzy mogą się nim cieszyć. Mowa tu oczywiście o najmłodszym dziecku Apple, smartfonie iPhone 6. Wiele osób rozważających zakup tego urządzenia zastanawia się pewnie, jak wytrzymała jest jego 1810 mAh bateria i ile uciągnie na jednym ładowaniu.

Apple iPhone 6

Portal PhoneArena przeprowadził już pełne testy iPhone 6 (link w źródle tego tekstu), więc możemy się dowiedzieć, czy bateria w tym urządzeniu spisze się dobrze, czy też nie. Testy baterii na PhoneArena przebiegają zawsze w ten sam sposób – na smartfonie odpalany jest specjalny, webowy skrypt, który symuluje typowe użycie sprzętu podczas codziennej eksploatacji. Według testu iPhone 6 z w pełni naładowaną baterią zniesie 5 godzin i 22 minuty użytkowania. Czy to dużo?

Wynik niestety nie jest powalający, ale mimo wszystko nieco lepszy niż ten, który uzyskał iPhone 5S (5 godzin i 2 minuty). Dla porównania Samsung Galaxy S5 w tym samym teście potrafi wytrzymać 7 godzin i 38 minut. Niekwestionowanymi liderami są jednak w tej chwili smartfony Sony, bo Xperia Z3 na jednym ładowaniu działa 9 godzin i 29 minut, natomiast Xperia Z3 Compact aż 10 godzin i 2 minuty (prawie dwa razy dłużej, niż iPhone 6).

Szkoda, że Apple pod względem baterii w iPhone 6 nie postarało się jeszcze bardziej. Smartfon Apple pod tym względem zaczyna teraz dość mocno odstawać od androidowej czołówki, a przecież długość działania na jednym ładowaniu to kluczowy aspekt każdego smartfona.


  • marlin

    Wygląda jak Samsung…

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Według mnie bardziej jak HTC One.