Apple iPhone 6 Plus – wygina się

Apple iPhone 6 Plus z łatwością się wygina?

Wiele wskazuje na to, że wykonanie pierwszego phabletu Apple, modelu iPhone 6 Plus – jest dalekie od ideału. Jedni z pierwszych posiadaczy tego sprzętu narzekają, że urządzenie zbyt łatwo się wygina i wkładając je np. do kieszeni ciasnych spodni można je bardzo łatwo zdeformować.

Apple iPhone 6 Plus - wygina się

Naturalnie wyginająca się obudowa nie jest nową funkcją stworzoną przez Apple. Nie jest to także pierwszy smartfon tego producenta, zaopatrzony w giętki ekran. Deformacja powstaje najczęściej w momencie, gdy iPhone 6 Plus znajduje się w przedniej kieszeni ciasnych spodni, a ich posiadacz osiada swoimi czterema literami na jakimś siedzisku. To właśnie wtedy na phablet Apple działa spora siła, która wygina urządzenie, tworząc z niego piękny twór sztuki nowoczesnej.

Apple iPhone 6 Plus - wygina się, użytkownika

Nic nie wskazuje na to, że przedstawiane zdjęcia zostały w jakikolwiek sposób zafałszowane. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy więc przypuszczać, że iPhone 6 Plus to urządzenie, które po prostu nie zostało zbyt solidnie wykonane.

Apple iPhone 6 Plus - wygina się, użytkownika

Aby jeszcze tego było mało, redaktorzy kanału YouTube o nazwie Unbox Therapy sami postanowili sprawdzić, czy Apple iPhone 6 Plus faktycznie tak łatwo się wygina.

Efekty testu możecie oglądać na powyższych zdjęciach i poniższym filmie. W skrócie – iPhone 6 Plus można trwale zdeformować używając do tego tylko rąk. Ciekaw jestem, czy Apple zareaguje na ten defekt i poprawi kolejne wersje swojego phabletu.


 • rycerz

  I to coś jest warte ponad 3 kafle? Beznadziejny wyginający się plastikowy telefonik o parametrach 2-letnich flagowców…trzeba przyznać apple wie jak wyciągać pieniądze od naiwniaków. Pozdrowienia dla właścicieli tego badziewia 😀

  • http://www.smartfan.pl/ Paweł Manek

   Dla porównania bend-test Note’a 3: https://www.youtube.com/watch?v=FwM4ypi3at0 :) Komentarz jest zbędny.

   • rycerz

    Po obejrzeniu powyższego filmiku, jedyny komentarz jaki się ciśnie na usta, to jak to jest możliwe aby sprzęt tej klasy był tak słabo wykonany…szok. Prawdopodobnie chińskie podróbki iphone 6 które pojawiały się przed jego premierą były wytrzymalsze niż oryginał.
    Teraz wcale mnie nie dziwi, że im było szkoda dać tam więcej jak 1gb ramu…Cięcie kosztów na całego.

    • http://smartfan.pl/ Noob

     Dodatkowo dziwi to jeszcze dlatego, że przecież każda tego typu firma ma swoje labolatoria, w których testuje odporność na wyginanie. A Apple co? Poskąpiło nawet na tym?