iPhone 4 – przystawka do obiektywu

Apple iPhone 6 prawdopodobnie z 10 MP kamerą i obiektywem f/1.8

Chociaż na tego typu dywagacje jest jeszcze dość wcześnie, to już w tej chwili pojawiają się pierwsze plotki dotyczące Apple iPhone 6. Według najnowszej z nich iPhone kolejnej generacji ma posiadać 10 MP aparat z obiektywem o światłosile f/1.8. Czy na jego temat wiadomo coś jeszcze?

iPhone 4 - przystawka do obiektywu

Apple ma też podobno doposażyć kamerę iPhone 6 w zestaw nowych, udoskonalonych filtrów, które mają być cieńsze i lżejsze niż stosowane do tej pory filtry IR. Dzięki temu przechwytywane zdjęcia będą jeszcze lepszej jakości, a do sensora CMOS ma przez to docierać światło o bardziej naturalnej barwie.

Jeśli chodzi o optykę, ma ona mieć jasność f/1.8, dzięki czemu możliwe będzie zrobienie jeszcze lepszych zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych.

Apple pracuje także nad nowym mechanizmem optycznej stabilizacji obrazu, na co wskazują składane przez Cupertino wnioski patentowe.

Bardzo cieszy mnie fakt, że producenci nareszcie zaczęli udoskonalać kamery w smartfonach, które jeszcze niedawno były tak naprawdę tylko dodatkiem – a dzisiaj stanowią jeden z głównych elementów tych urządzeń. Ciekawe, czy Apple uda się dotrzymać kroku innym producentom, których smartfonowe kamery są coraz doskonalsze (na tym polu chyba najlepiej mimo wszystko radzi sobie Nokia). Oczywiście nie spodziewajmy się, że premiera iPhone 6 nastąpi w tym półroczu. Apple zapewne standardowo zaprezentuje swój nowy smartfon dopiero w okolicach września.