Apple iPhone 6 – rozebrany na części

Apple iPhone 6 rozebrany na części – czy smartfon da się łatwo naprawić?

Trudniący się rozbieraniem smartfonów na czynniki pierwsze portal iFixit tym razem postanowił zająć się najnowszym dzieckiem Apple – iPhone 6. Dzięki iFixit dowiadujemy się nie tylko tego, co siedzi we wnętrzu smartfona, ale także tego, czy urządzenie w razie usterki da się łatwo naprawić.

Apple iPhone 6 - rozebrany na części

Z tego co możemy przeczytać na stronie iFixit urządzenie rozbiera się łatwiej, niż poprzednie modele. Co ważne podczas rozkręcania iPhone 6 jako pierwszy wyciąga się ekran, więc w razie jego ewentualnego zbicia wymiana matrycy na nową powinna zająć naprawdę niewiele. Co ciekawe, aby dostać się do baterii także trzeba zacząć rozbieranie urządzenia od ekranu, bo akumulator siedzi właśnie pod nim.

Apple iPhone 6 - rozkręcanie ekranu

W kwestii baterii jak już pewnie wiecie w iPhone 6 zamontowano ogniwo, którego pojemność wynosi 1810 mAh. Apple pomyślało nawet o zmianie miejsca okablowania czytnika odcisków palców, który podczas rozkręcania iPhone 5S potrafił sprawić sporo problemów.

Apple iPhone 6 - rozkręcanie do baterii

Jeśli chodzi o inne komponenty użyte do produkcji iPhone 6, znajdziemy tu płytę główną, na której zamontowano chipset Apple A8 (APL1011), sąsiadujący z 1 GB pamięcią RAM SK Hynix. Z drugiej strony płyty głównej znalazło się miejsce na 16 GB pamięci NAND flash, wyprodukowanej przez firmę SanDisk.

Apple iPhone 6 - wibracja

Apple w iPhone 6 zmieniło też mechanizm wibracyjny, który w odróżnieniu od iPhone 5/5S (gdzie stosowano przeciwwagę), ma charakter liniowego oscylatora (ciężarek zamiast szybko kręcić się na osi silniczka jest przesuwany w linii prostej do tyłu i do przodu). Taka liniowa wibracja nie jest jednak żadną nowością, bo Apple stosowało ją już wcześniej – w modelu iPhone 4S.

iFixit oceniło naprawialność iPhone 6 na 7/10. To dobry rezultat, który gwarantuje, że sprzęt będzie można w razie potrzeby szybko i łatwo naprawić (wymienić baterię lub zbity ekran).