Apple iWatch

Apple iWatch już w październiku 2014 roku?

Pewne chińskie źródła doniosły wczoraj, że już w październiku 2014 roku zadebiutuje szumnie zapowiadany, inteligentny zegarek spod znaku nadgryzionego jabłka –  iWatch. Ujrzy on światło dzienne najprawdopodobniej razem z najnowszym iPhonem. Dowiedzieliśmy się również, że w chwili obecnej Apple testuje dwa prototypy tego urządzenia.

eyewatch

Oba wzorce urządzenia wyposażone są w baterię o pojemności 100mAh. Dla porównania warto zaznaczyć, że inteligentny zegarek od Samsunga – Galaxy Gear posiada akumulator trzykrotnie bardziej pojemny, a mimo to i tak był krytykowany za zbyt krótką pracę na jednym ładowaniu. Według ostatnich doniesień, obecne prototypy od Apple mogą „pochwalić się” żywotnością baterii na poziomie 1-2 dni, jednak producent chce znaleźć sposób na wydłużenie tego czasu przynajmniej o 2 dni.

Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być także zamontowanie modułu umożliwiającego bezprzewodowe ładowanie nawet z odległości jednego metra. Oznacza to, że urządzenie prawdopodobnie nie będzie czerpać energii z ruchu, a z systemu rezonansu magnetycznego podobnego do tego, z którego w swoich smartfonach chce w przyszłym roku korzystać Samsung (technologia umożliwia zminimalizowanie strat energii w trakcie ładowania). Zalet możemy upatrywać w przypadku, gdy użytkownik jest w posiadaniu kilku specjalnych ładowarek, dzięki czemu może umieścić je w odpowiednich miejscach w domu, pracy oraz samochodzie, a urządzenie będąc w ich zasięgu, będzie mogło podładować swój akumulator umożliwiając o wiele dłuższą pracę.

Należy zwrócić uwagę, że doniesienia te należy traktować z przymrużeniem oka, gdyż funkcje i specyfikacja inteligentnego zegarka od Apple są w chwili obecnej jedynie przypuszczeniami. Do chwili premiery tego urządzenia, jego parametry mogą się diametralnie zmienić.