Apple iPhone 5C – zielony, duży

Apple już jutro wypuści tańszą 8GB wersję iPhone 5C, ile będzie kosztować?

Coraz więcej informacji wskazuje na to, że już jutro do sprzedaży wejdzie najtańszy wariant budżetowego smartfona Apple, modelu iPhone 5C. Urządzenie ma być wyposażone w zaledwie 8 GB pamięci wewnętrznej. Czy Apple ma szansę na zdobycie swoim nowym produktem jeszcze większej części rynku?

Apple iPhone 5C - zielony, duży

Apple oficjalną informację na temat debiutu iPhone 5C 8 GB poda podobno jutro. Ten nowy, budżetowy sprzęt ma być o 60 euro tańszy niż model z 16 GB pamięci wewnętrznej. Ile zatem będzie trzeba zapłacić za ten smartfon? Pod względem ceny pewnie nieco was zdziwię, bo urządzenie ma kosztować „zaledwie” 530 euro, czyli jakieś 2230 zł.  Czy to faktycznie okazja?

Oczywiście nie! Jeśli 8 GB wersja iPhone 5C faktycznie pojawi się w takiej cenie, to będzie to jedna z najgorszych ofert, z jakich można skorzystać. Przypominam, że 5C to tak naprawdę iPhone 5, ale odziany w tańszą, plastikową obudowę. Dla jasności podam, że iPhone 5 w wariancie z 16 GB pamięci na dane można w naszym kraju spokojnie dostać w cenie nieprzekraczającej 2000 zł. Po co więc inwestować więcej, w gorzej wykonanego 5C?

Z drugiej strony 16 GB wariant iPhone 5C w Polsce kosztuje ok. 1800-1900 zł. Może się więc okazać, że rynek bardzo szybko zrewiduje owe 530 euro i 8 GB wersja 5C będzie w rzeczywistości kosztować sporo mniej, np 1500 lub 1600 zł.


  • kaka

    iphone 5c jest właśnie lepiej wykonany niz piątka (farba czy tam oksyd nie schodzi z obudowy) rysy nie są widoczne oraz idealne spasowanie, ale i tak wolałbym piątke z 16GB pamięci!

    • http://smartfan.pl/ Noob

      W praktyce masz rację, ale Apple wyszło z innego założenia :) Według nich 5C jest dużo gorszy bo z plastiku.