Apple iPhone 6 – Antoine Brieux Nak Studio

Apple może zaprezentować 4.7″ iPhone 6 już w czerwcu

Chiński analityk sektora mobilnego, Sun Chyang Xu, podał, że Apple już na czerwiec tego roku zaplanowało prezentację 4.7″ smartfona iPhone 6. Produkcja sprzętu ma ruszyć już w maju, jednak w całej tej informacji oprcz zachwytu nad 4.7″ ekranem jest też spore rozczarowanie. Dlaczego?

Apple iPhone 6 - Antoine Brieux Nak Studio

Koncept Apple iPhone 6 wykonany przez Antoine Brieux Nak Studio.

Sun Chyang Xu twierdzi, że co prawda ekran kolejnej generacji iPhone urośnie do 4.7″, jednak jego rozdzielczość pozostanie taka sama, co w iPhone 5S (1136 x 640 pikseli). To jeszcze nie koniec rewelacji, bo w tym roku Apple ma pokazać również phablet z 5.7″ ekranem, który zaoferuje dużo wyższą rozdzielczość niż iPhone 6. Zarówno phablet, jak i iPhone 6 mają być wyposażone w optyczną stabilizację obrazu (OIS), więc zdjęcia robione za pomocą tych sprzętów powinny być wyraźnie nawet w złych warunkach oświetleniowych.

Rewelacje podawane przez Sun Chyang Xu mają pewne potwierdzenie w poprzednich plotkach, mających źródła u dostawców Apple. Dodatkowo w czerwcu, a dokładnie 10 dnia tego miesiąca odbywa się konferencja Apple WWDC, która będzie doskonałym miejscem na pokazanie nowych produktów. Debiut dwóch smartfonów Apple wpisuje się też świetnie w nową strategię Cupertino, które od zeszłego roku i premiery iPhone 5S i iPhone 5C ma co roku prezentować dwa tego typu urządzenia.

Naturalnie wszelkie wątpliwości na ten temat zostaną rozwiane dopiero 10 czerwca. Póki co przed nami targi MWC 2014, na których zobaczymy całą masę niekoniecznie applowskiego sprzętu.