Apple-iPhone-4s-2

Apple nadal bada problem drenażu baterii w iOS 5

Apple 11 listopada wypuściło aktualizację systemu iOS do wersji 5.0.1. Niestety, wbrew wcześniejszym zapowiedziom – poprawka nie rozwiązuje problemu z drenażem baterii.

Apple iPhone 4S

Problem drenażu baterii w urządzeniach z iOS 5 (iPhone 4S, iPad 2) wypłynął niecałe 2 tygodnie temu. Apple potwierdziło jego istnienie, niestety najnowsza aktualizacja systemu – 5.0.1, nie rozwiązuje tego problemu. Co prawda niektórzy użytkownicy od wersji iOS 5.0.1 zanotowali znaczną poprawę żywotności baterii, to i tak sporo osób ciągle narzeka na szybkie rozładowywanie się urządzenia. Apple postanowiło uspokoić poddenerwowanych klientów, i wydało oficjalne oświadczenie:

„W ostatniej aktualizacji iOS zajęliśmy się wieloma problemami z baterią, które występowały u niektórych użytkowników urządzeń z iOS 5. W dalszym ciągu badamy kilka pozostałych kwestii.”

Wygląda więc na to, że już wkrótce zobaczymy kolejną poprawkę, która (miejmy nadzieję) – całkowicie zlikwiduje problemu szybko rozładowującej się baterii w iPhone 4S, oraz iPad 2.

Źródło: GSMArena