Apple vs Samsung

Apple nie uzyskał wstępnego zakazu sądowego wobec Galaxy Nexus i Galaxy Tab 10.1N

Porażka Apple w monachijskim sądzie, który to nie zgodził się, na wprowadzenie wstępnego zakazu wobec Galaxy Nexus, oraz Galaxy Tab 10.1N.

Apple vs Samsung

Apple nadal próbuje swych sił w sądach na całym świecie. Przed monachijskim sądem firma z Cupertino, domaga się wprowadzenia zakazu sprzedaży Samsunga Galaxy Nexus, oraz tabletu Galaxy Tab 10.1N. Apple jeszcze przed rozpoczęciem całego procesu – zażądał wstrzymania sprzedaży tych dwóch urządzeń, które podobno są kopią produktów Apple.

Wstrzymanie sprzedaży Galaxy Nexus i Galaxy Tab 10.1N w Niemczech – oznaczałoby oczywiście dla Samsunga ogromne straty. Proces, który wszczęło Apple, może potrwać kilka ładnych miesięcy (lub lat), więc po jego rozstrzygnięciu – zarówno tablet Galaxy Tab 10.1N, jak i Galaxy Nexus, byłyby urządzeniami już nieco „podstarzałymi”.

Według Floriana Muellera z FOSS Patents, Apple specjalnie wybrało sąd w Monachium, który jest zazwyczaj nad wyraz przychylny, jeśli chodzi o wstępne zakazy. Całe szczęście – tym razem sąd nie zgodził się, na wprowadzenie jakże bezsensownego zakazu. Pytanie tylko, kiedy wreszcie skończą się te bezsensowne wojny patentowe?

Źródło: PhoneArena