Apple App Store – 50 miliardów, konkurs

Apple oferuje 10,000$ nagrody dla osoby, która z App Store ściągnie 50 miliardową aplikację

Sklep App Store, jest już bardzo bliski pokonania kolejnej, magicznej bariery, jeśli chodzi o ilość ściągnięć aplikacji. Dla osoby, która ściągnie 50 miliardową appkę, Apple przygotowało dużą niespodziankę. Całe szczęście, zwycięzców będzie dużo więcej.

Apple App Store - 50 miliardów, konkurs

Osobnik, któremu uda się wstrzelić i ściągnie 50 miliardową aplikację, dostanie od Apple bon App Store Gift Card na 10,000$, który będzie można wykorzystać na zakup aplikacji w App Store, kupno muzyki, filmów, książek itp. Nie wiem jak Wam, ale mnie taka kwota starczyłaby na kilka lat korzystania ze sklepu. Oczywiście to nie koniec nagród, bo 50 kolejnych osób, które ściągną aplikacje po wielkim zwycięzcy – dostanie bony o wartości 500$.

W zeszłym roku, kiedy App Store dobijało do 20 miliardów ściągnięć, nagrodę 10,000$ zgarnął Chunli Fu z Chin. Dostał on również osobiste gratulacje od szefa Apple, Tima Cooka. Podobnie będzie i w tym roku, więc jeśli wygracie konkurs, spodziewajcie się też telefonu od Cooka.

Na jednej ze stron Apple (link w źródle), znajdziecie rzeczywisty licznik ściągnięć aplikacji. Kolejne cyfry przeskakują tam jak szalone, więc załapanie się na wygraną, będzie raczej kwestią ślepego losu, niż zaplanowanego wstrzelenia się. Apple uruchomiło też alternatywny konkurs, w którym można wygrać bony na 500$. Wystarczy, że na stronie z licznikiem wypełnicie odpowiedni formularz, a weźmiecie udział w losowaniu. Na koniec nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć szczęścia!

Aktualizacja: App Store dobił już do 50 miliardów pobrań, według Apple, zwycięzcy konkursu zostaną już wkrótce ogłoszeni. Mam nadzieję, że wśród nich trafi się także ktoś z Polski.

Źródło: Apple