Apple iPhone 4

Apple ponownie uruchamia sprzedaż iPhone 4

Szczerze mówiąc aż do dzisiaj myślałem, że iPhone 4, który swoją premierę miał w 2010 roku (jeszcze za życia Steve’a Jobsa), to już odległa przeszłość. Ku mojemu zaskoczeniu Apple, które chce poprawić swoje wyniki sprzedaży – na terenie Indii ponownie rozpoczęło sprzedaż tego legendarnego smartfona.

Apple iPhone 4

Jak donosi The Economic Times, Apple tak bardzo chce poprawić swoją sprzedaż na rynku indyjskim, że postanowiło ponownie wprowadzić do sprzedaży iPhone 4. Podobno kluczowym czynnikiem, przez który Apple podjęło taką decyzję, była rosnąca konkurencyjność smartfonów z Androidem oraz Windows Phone 8.

iPhone 4 był bardzo popularnym modelem Apple, a to ze względu na relatywnie niską cenę w porównaniu do najnowszych smartfonów tego producenta. Urządzenia marki Apple są podobno bardzo pożądanym sprzętem w Indiach, jednak ze względu na bardzo wysoką cenę – nie kupuje ich tam zbyt wiele osób. Po zeszłorocznym debiucie iPhone 5C oraz iPhone 5S Apple zaprzestało sprzedaży iPhone 4. Apple przez taką decyzję nie tylko straciło wielu klientów, ale także jednego ze swoich kluczowych, indyjskich dystrybutorów. Poprzez ponowny debiut iPhone 4 gigant z Cupertino chce najraźniej odzyskać zarówno klientów, jak i dystrybutora.

Według źródła, iPhone 4 8 GB będzie w Indiach kosztować 15000 rupii, czyli około 740 zł. Sprzęt powinien trafić do tamtejszych sklepów już w przyszłym tygodniu. Ciekawe, czy Apple tego odgrzewanego kotleta ma zamiar wypuszczać tylko w Indiach, czy może w Polsce również możemy być świadkami jego ponownego debiutu?