apple-a5

Apple porzuca Samsunga, układy A6 i A7 już od TSMC

Apple podpisało kontrakt z firmą Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) na produkcję układów A6 i A7.

Apple A5

Jak dotąd Samsung dla Apple pomógł zaprojektować i wyprodukował dwa układy, mianowicie A4 i A5. A4 jest montowany w iPhone 4 oraz iPad, natomiast potęgę A5 możemy zobaczyć w iPad 2 i najprawdopodobniej w iPhone 5.

Apple postanowił jednak zrezygnować ze współpracy z Samsungiem i podpisał umowę na produkcję układów nowej generacji A6, oraz A7 z tajwańską firmą TSMC. Chipy zostały zaprojektowane w technologiach, odpowiednio 28nm i 20nm. Układ A6 będzie najprawdopodobniej montowany dopiero w iPhone 6 praz iPad 3 – przypuszcza się nawet, że chipy A6 już są wytwarzane w fabrykach TSMC.

Wygląda więc na to, że Samsung stracił jednego ze swoich największych odbiorców – niestety nie wiadomo, co Apple skłoniło do zmiany producenta układów, na TSMC. Może były to względy czysto finansowe, a może Apple po prostu nie chciał, by jego największy konkurent – tworzył dla niego podzespoły? Fakt jest faktem, że sytuacja między Samsungiem i Apple jest ostatnio bardzo napięta, a decyzja o zmianie producenta chipów – jest najpewniej właśnie tego efektem.

Źródło: SlashGear