Apple

Apple pozwane w Chinach za sprzedaż odnowionych iPhone jako nowych

Przeciwko Apple w Chinach zostały złożone dwa odrębne pozwy do sądu. Klienci, którzy skarżą Apple – zarzucają sprzedaż odnawianych urządzeń, jako nowych.

Apple

Odnawiane urządzenia to takie, które z jakiegoś powodu zostały zwrócone przez poprzedniego właściciela (np. zwrot do sklepu, lub gwarancja) – a producent w swojej fabryce odnowił je (oczyścił, wymienił wadliwe części, kartonik itp.). Odnawiane smartfony iPhone miały być sprzedawane w kilku sklepach Apple w Pekinie.

Jak konsumenci się dowiedzieli, że dostali używany wcześniej iPhone? Kiedy chcieli oddać smartfon na naprawę gwarancyjną, okazało się, że gwarancja jest nieważna. Było to o tyle dziwne, że iPhone kupili rok wcześniej – a gwarancja była ważna 24 miesiące. Według poszkodowanych klientów – pracownicy Apple Store próbowali nawet skrycie zmienić datę wygaśnięcia gwarancji. Dla udowodnienia, że Apple oszukiwał klientów – chiński klient opublikował rachunek ze sklepu Apple, który wskazuje, że gwarancja wygasła w mniej, niż rok.

Apple - rachunek

Ciekaw jestem, czy te zarzuty okażą się prawdą – a jeśli tak, to czy był to odosobniony przypadek, czy może takie praktyki zdarzają się częściej i nie tylko w Chinach?

Źródło: BGR