Apple iWatch – koncept

Apple pracuje nad inteligentnym zegarkiem iWatch?

Czy Apple pracuje nad własnym, inteligentnym zegarkiem iWatch z systemem iOS? Według portalu Bloomberg, tak.

Apple iWatch - koncept

Apple iWatch – projekt koncepcyjny

Bloomberg ujawnił, że Apple stworzyło grupę 100 pracowników, tworzących nowy projekt – iWatch. W skład zespołu wchodzą menedżerowie, marketingowcy oraz oczywiście inżynierowie od sprzętu i oprogramowania, którzy wcześniej pracowali nad iPhone oraz iPad.

W tej chwili nie ma żadnych, pewnych informacji nt. iWatch. Jeśli jednak pracuje nad nim setka osób to możemy przypuszczać, że już wkrótce ujrzymy finalny, komercyjny produkt. Swoją drogą inteligentny zegarek Apple byłby bardzo ciekawą propozycją. Dziesiątki tysięcy aplikacji oraz szerokie funkcjonalności iWatch – z pewnością skłoniłyby do zakupu całe rzesze klientów.

Nie sądzę, że gigant z Cupertino zaprezentuje swój inteligentny zegarek w tym roku (razem z iPhone 5S), jednak wizja przyszłorocznej premiery – jest już dużo bardziej prawdopodobna. Rynek zegarków smartwatch jest nadal niedoceniony i jestem pewien, że można na nim sporo zarobić.

Źródło: Bloomberg


  • Nazir

    Jak na razie iZegarek to tylko kolejna iPlotka 😀

    • Gamoń

      Dokładnie, chociaż i tak czekam na wreszcie dopracowany zegarek tego typu. Wiem, że na Androidzie jest tego sporo, ale Apple jak zwykle może trochę namieszać.