Samsung Galaxy S III

Apple prosi sąd o zakaz sprzedaży Galaxy S III w USA

Już wkrótce pięciu głównych operatorów w Stanach Zjednoczonych rozpocznie sprzedaż Samsunga Galaxy S III. Czy te piękne plany zdoła pokrzyżować Apple?

Samsung Galaxy S III

Firma z Cupertino złożyła u sędziego Koha (który prowadzi już inny pozew, dotyczący Galaxy Nexus) wniosek, w którym domaga się zakazu sprzedaży Samsunga Galaxy S III – i to przed planowaną za kilka dni amerykańską premierą tego smartfona. Apple we wniosku argumentuje, że SGSIII i Galaxy Nexus są do siebie bardzo podobne, dlatego S3 można „podpiąć” pod już toczący się proces.

Apple przeanalizowało podobno brytyjską wersję Galaxy S III i doszło do wniosku, że łamie ona cztery patenty – te same, które narusza Galaxy Nexus. Chodzi tutaj podobno o tzw. Smart Links, uniwersalną wyszukiwarkę, mechanizm Slide to Unlock oraz podpowiedzi klawiatury. Samsung broni się i domaga od Apple, aby wytoczyło osobny proces, jeśli ma jakieś uwagi w stosunku do Galaxy S III. O wszystkim zdecyduje oczywiście amerykański sędzia, który orzeknie, czy SGS3 można faktycznie „podpiąć” pod istniejący proces.

Trzeba jednak przyznać, że poczynania Apple są wyjątkowo sprytne. Jeśli sędzia Koh przychyli się do wniosku Apple – firma z Cupertino dosłownie w kilka dni uzyska zakaz sprzedaży SGSIII na terenie USA, co z pewnością mocno odbije się „po kieszeni” koreańskiego producenta.

Źródło: The Verge