Apple-iphone_vs_galaxy

Apple przedstawia spreparowane ilustracje w holenderskim sądzie

Apple rozkręciło się na dobre – najpierw przedstawiało spreparowane ilustracje dotyczące tabletu Galaxy Tab 10.1, a teraz robi to samo, tylko że w przypadku smartfona Galaxy S.

Apple iphone vs galaxy

Na powyższym obrazku widzicie, jak Apple w holenderskim sądzie stara się udowodnić, że Samsung Galaxy S jest podobny do iPhone. Apple przedstawiając dowody w sądzie – posłużyło się spreparowaną ilustracją, która wskazuje, że Galaxy S ma taką samą wysokość, co iPhone. Dodatkowo Apple, dla podbicia efektu – umieściło na ekranach smartfonów bardzo podobne obrazki menu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że menu w Samsungu jest dość podobne do tego z iPhone, pokazuje to jednak, jak bardzo Apple jest zdesperowane, aby udowodnić podobieństwo iPhone z SGS.

Postępowanie Apple przed holenderskim sądem zdemaskował Mark Krul, prawnik z firmy WiseMen i specjalista IT. Przypominam, że Apple robiło to samo przed niemieckim sądem, ale wtedy zamiast Galaxy S – przerabiano zdjęcia Galaxy Tab 10.1.

Ciekawi mnie, czy Steve Jobs jest aż tak bardzo zdesperowany, aby zniszczyć konkurencję – i z braku innych metod, stosuje Photoshop? Cała sytuacja zakrawa na żart, chociaż żartem absolutnie nie jest – Apple powinno chyba ponieść jakąś karę, za próby wprowadzenia w błąd sądu w tak ważnych sprawach.

Źródło: Pocketnow