Apple iOS 8 – 5

Apple przeprasza za problemy z iOS 8.0.1

Apple ostatnich dni nie może chyba zaliczyć do zbyt udanych. Najpierw sieć obiegła wiadomość, że phablet tego producenta, iPhone 6 Plus – może w kieszeni spodni wygiąć się w piękny łuk, a teraz dochodzą także informacje, iż najnowsza wersja systemu operacyjnego iOS 8.0.1, sprawia użytkownikom bardzo dużo problemów.

Apple iOS 8 - 5

Chociaż aktualizacja do iOS 8.0.1 poprawiła sporo istotnych błędów (wliczając w to patch dla HealthKit), to „dzięki niej” pojawiło się kilka nowych. Chodzi tu m.in. o gubienie zasięgu sieci komórkowej oraz brak wsparcia dla TouchID w iPhone 6.

Gigant z Cupertino tłumaczy się, że już teraz jest opracowywany patch do iOS 8.0.2, który załata nowo powstałe bugi (i miejmy nadzieję, nie spowoduje kolejnych). Apple podało nawet metodę na downgrade (obniżenie) wersji iOS 8.0.1 do 8.0.0 (znajdziecie ją podążając linkiem ze źródła tego tekstu).

Błędy związane z iOS 8.0.1 to w ostatnich dniach już druga „wtopa” Apple, jednak nic nie wskazuje na to, aby miała ona wielki wpływ na sprzedaż najnowszych smartfonów tego producenta, które rozchodzą się dosłownie jak ciepłe bułeczki.

Aktualizacja: Niewiele ponad 24-godziny od niesławnej wersji 8.0.1, Apple wypuściło już wersję 8.0.2. Jak się mogliśmy spodziewać, 8.0.2 naprawia błędy spowodowane przez 8.0.1.