tablet-market-share-2012

Apple „miażdży” konkurencję na rynku tabletów

Firma analityczna IDC opublikowała dane, które pokazują jak kształtował się runek tabletów w drugim kwartale 2012 roku.

tablet - podział rynku 2012

Nie ma co ukrywać, że Apple jest obecnie niekwestionowanym królem tabletów. Gigant z Cupertino w Q2 2012 dostarczył ponad 17 milionów tabletów dzierżąc 68.2% rynku. iPady w porównaniu z drugim kwartałem 2011 roku – zanotowały wzrost dostaw rzędu 84%.

Okazuje się jednak, że największym konkurentem Apple w dziedzinie tabletów, jest koreański Samsung. Firma co prawda odstaje daleko w tyle za Apple (ma w posiadaniu 7.3% rynku i dostarczyła 2.4 milionów tabletów), jednak w porównaniu z analogicznym kwartałem roku ubiegłego – Samsung zanotował aż 117.6% przyrost dostaw. Z Samsungiem może się równać jedynie ASUS, u którego dostawy tabletów wzrosły o 115.5%.

W tej chwili nic nie wskazuje na to, aby Apple w najbliższym czasie mógł zostać zdetronizowany z pozycji lidera. Tablety z OS Android, chociaż pod wieloma względami dorównują (lub przewyższają) tym z iOS – to nadal mocno im ustępują pod względem rozdzielczości i jakości ekranu. Jeśli ta kwestia zostanie zniwelowana, to być może inne tablety zaczną dościgać Apple.

Źródło: IDC