Apple vs Samsung

Apple rezygnuje z pamięci od Samsunga, szuka nowych dostawców

Echa wojny sądowej między Samsungiem a Apple ciąg dalszy – producent z Cupertino chce zrezygnować z dostaw pamięci od Samsunga, już szuka nowych dostawców.

Apple vs Samsung

Według Dow Jones Apple w tym roku kupi od Samsunga podzespoły, o wartości 7.8 miliarda $ – niestety (dla Samsunga), ta sytuacja może się w przyszłym roku diametralnie zmienić. Niecały tydzień temu informowałem, że Apple zarzuca dostawy chipów A6 i A7 od Samsunga, na rzecz tajwańskiej firmy TSMC. Dzisiaj kolejna zła wiadomość dla firmy Samsung – Apple nie chce także pamięci DRAM i NAND koreańskiego producenta.

Apple już podobno zabezpieczył swoje dostawy pamięci flash, gdyż japońskie firmy Toshiba i Elpida Memory – otrzymały spore zamówienia na te właśnie pamięci. Toshiba ma teraz dostarczać pamięci NAND, natomiast Elpida kości RAM. Niestety nie wiadomo, czy Apple chce całkowicie wstrzymać dostawy od Samsunga, czy też część produktów z Cupertino będzie nadal wyposażona w pamięci koreańskiego giganta. Fakt jest faktem, że te dwie firmy są na siebie bardzo poważnie „pogniewane”.

Źródło: BGR