Apple iPhone 5C – pudełka w fabryce

Apple sprzedało już pół miliarda smartfonów iPhone

Pięciuset milionowy iPhone został właśnie sprzedany. Apple dzięki sprzedaniu aż tak dużej ilości swoich smartfonów osiągnęło kolejny kamień milowy i może mieć powód do wielkiej dumy. Czy jednak gigant w dalszej perspektywie utrzyma tak dobrą sprzedaż?

Apple iPhone 5C - pudełka w fabryce

Informację o 500 milionowym sprzedanym egzemplarzu podał Forbes, więc jest to informacja bardzo wiarygodna. Zabawne jest także to, że po premierze pierwszego iPhone’a analityk finansowy Edward Snyder z Charter Equity Research twierdził, że nie ma szans aby Apple sprzedało 10 milionów tych urządzeń w pierwszym roku. Okazało się, że Apple udało się w 2008 roku sprzedać aż 12.8 miliona swoich smartfonów.

Jak będzie się kształtować sprzedaż serii iPhone w dalszym okresie? Wielu analityków twierdzi, że Apple jeszcze w tym roku osiągnie pułap sprzedaży na poziomie 600 milionów sztuk. Według mnie jest to jak najbardziej realne. Chociaż Apple nie lśni już tak samo, jak za czasów szefowania Steve’a Jobsa, a jego produkty są obarczane mianem wtórnych – to gigant nadal doskonale sprzedaje swoje smartfony.

Produkty Apple otacza aura kultu a wielu użytkowników jest bardzo mocno przywiązanych do marki. Możemy być pewni, że w dalszych latach sprzedaż iPhone’ów utrzyma się na wysokim poziomie. Chyba jedyne, co może negatywnie wpłynąć na popyt na smartfony Apple, jest iPhone 6, który jeśli okaże się kolejnym „odgrzewanym kotletem” z pewnością odstraszy wielu, potencjalnych kupujących. Z pierwszych plotek na temat kolejnej generacji iPhone wynika jednak, że smartfon ten będzie dużo bardziej nowatorski niż iPhone 5S.


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Ciekawe kto kupuje te Apple iPhone ale chyba rozdają je za bezcen w US na abonament bo tyko ktoś upośledzony umysłowo kupił by to za 3000 zł. do klikania sms z ekranem 4 cale bo do netu i poczty taki ekran to masakra i nie przydatny gdy konkurencja oferuje smartfony większe i bardziej w praktyce użyteczne 5-6 cali

  • mozilla007

   To ludzie kupują bo nie jest tandetą z tandetnym systemem, jak np Lumie, które tylko leżą w magazynach. To iPhone ma akurat system, który jest kompletny.

  • NazirToDebil

   O matko bo Apple ma jeden z najlepszych systemów, to nie ma się co dziwić że taka ciemna masa jak ty nie wie co kupić.