Apple – sklep

Apple testuje iPhone 6 z 4.9″ ekranem?

Dopiero co niedawno Apple zaprezentowało iPhone 5S i iPhone 5C, a po sieci już zaczynają krążyć plotki na temat kolejnej odsłony iPhone. Według najnowszych doniesień Apple już testuje prototypowy egzemplarz iPhone 6, który ma mieć większy, 4.9″ wyświetlacz.

Apple - sklep

Pomimo faktu, że dużej części fanów iPhone odpowiadają małe wyświetlacze, spora liczba osób porzuca smartfony Apple, bo chce mieć urządzenie z większym ekranem. Beneficjentami takiego stanu rzeczy są głównie producenci smartfonów z Androidem oraz Windows Phone, gdyż w ich ofertach bez trudu można znaleźć sprzęty z najróżniejszą przekątną.

Apple chce taki stan rzeczy zmienić i kolejny smartfon tej firmy będzie najprawdopodobniej wyposażony w 4.9″ ekran. Oczywiście nie tylko iPhone 6 otrzyma większy wyświetlacz. Producent z Cupertino w przyszłym roku ma także następcę modelu iPhone 5C, który również dostanie matrycę o większej przekątnej.

Pamiętajcie jednak, że te informacje to jedynie plotki – i to najniższych lotów. Nawet jeśli Apple faktycznie testuje teraz smartfon z 4.9″ wyświetlaczem, to wcale nie musi to oznaczać, że iPhone 6 dostanie właśnie taki ekran. Równie dobrze podczas testów inżynierowie giganta mogą dojść do wniosku, że lepsza będzie mniejsza albo większa matryca. Ta kwestia pozostaje więc otwarta. Mimo wszystko jakoś sobie nie wyobrażam, że Apple w przyszłym roku kolejny raz pokaże urządzenia o takim samym designie i z niezmienionym ekranem. Konsumenci wymagają od producentów stałych zmian, jeśli więc Apple nie podąży za trendem i nie zróżnicuje oferty swoich smartfonów, to finansowe wzrosty mogą się dla tej firmy wkrótce skończyć.

Źródło


 • PeterK

  Przewiduję raczej nagięcie do schematu ostatnio stosowanego przez producentów Androidowców. Iphone 6 Mini (czyli tak na prawdę 5S, ewentualnie w nowej obudowie), Iphone 6 (wspomniany 4.9-5 calowiec, wiadomo już z nowymi bajerami w środku; oficjalny flagowiec) i oczywiśce Iphone 6 Mega (konkurent w kategori SG Note, One Maxx, Z Ultra; w granicach 6 cali, być może wreszcie z rysikiem; pole do eksperymentów dla Apple np w wykorzystaniu własnych nowych technologii).

  • http://smartfan.pl Noob

   Problemem jest tu iOS i aplikacje na niego tworzone, które nie ruszą na różnych wielkościach ekranów, albo będą np. na większym smartfonie miały poobcinane boki wyświetlanego obrazu. Apple będzie miało w tej kwestii twardy orzech do zgryzienia, ale faktycznie – takie zmiany są według mnie nieubłagalne.

   • PeterK

    Przy zachowaniu proporcji również? Zresztą już teraz przecież apki działają na Iphonach serii 4 i 5 które różnią się wymiarami, rozdzielczością i proporcją wymiarów ekranu (5ka ma wydłużony), a zachowane jest jedynie ppi.

    • http://smartfan.pl Noob

     To prawda, jednak takie dostosowanie appek wymaga pewnej inwencji od ich twórców. Jestem jednak pewien, że nawet jeśli kolejny smartfon Apple będzie mieć większy ekran, producent jakoś sobie z tym problemem poradzi.