Apple iPhone 5

Apple tnie zamówienia na ekrany do iPhone 5 – przyczyną słabe zapotrzebowanie na smartfon?

Wygląda na to, że Apple iPhone 5 nie sprzedaje się aż tak dobrze, jak zakładał producent. Gigant z Cupertino tnie zamówienia na ekrany do swoich najnowszych smartfonów.

Apple iPhone 5

Według doniesień z Wall Street Journal i Nikkei, w okresie od stycznia do marca – Apple obcięło dostawy ekranów do swoich słuchawek aż o połowę. Oczywiście pierwszy wniosek, jaki się nasuwa po tego typu informacji jest taki, że Apple przeliczyło się z przewidywaną ilością sprzedanych iPhone 5, więc teraz tnie zamówienia.

Oczywiście obcięcie dostaw przez Apple nie musi wcale oznaczać tego, że sprzedaż iPhone 5 jest niższa, niż zakładano. Gigant z Cupertino może równie dobrze planować swój kolejny smartfon, a ekranów do poprzedniego modelu ma tyle, że starczy do premiery kolejnej słuchawki (iPhone 5S?). Inne źródła sugerują, że Apple może po prostu zmieniać dostawcę ekranów, których głównymi producentami są takie firmy, jak LG, Sharp oraz Japan Display.

Prawdziwe przyczyny cięcia dostaw poznamy dopiero wtedy, gdy Apple opublikuje swoje dane finansowe. To właśnie z nich powinniśmy się dowiedzieć, ile smartfonów udało się sprzedać i jakie są dalsze prognozy dla tej firmy.

Źródło: The Verge