Apple Watch – dwa obok siebie

Apple Watch dopiero w lutym i to w ograniczonym nakładzie

Apple swój inteligentny zegarek Watch pokazało we wrześniu. Podczas prezentacji zapewniano, że Watch trafi do sklepów na samym początku 2015 roku. Niestety, ale według Briana Blaira, analityka z Rosenblatt Securities – firma ma problemy produkcyjne, które powodują, że Watch wejdzie do masowej produkcji dopiero w styczniu przyszłego roku.

Apple Watch - dwa obok siebie

Przez tak późne wejście do masowej produkcji Apple Watch pojawi się w sklepach nie szybciej, niż w lutym przyszłego roku – i to w ograniczonym nakładzie. Według analiz, dostawcy Apple są w stanie zapewnić części, potrzebne do produkcji ok. 15 milionów inteligentnych zegarków. Watch ma być produkowany przez firmę Quanta, jednego z partnerów Apple. Według Blaira jeśli Apple zobaczy, że na zegarek Watch jest duże zapotrzebowanie, to zwiększy produkcję do 25-25 milionów sztuk.

Pamiętajmy jednak, że domysły Blaira nie mają potwierdzenia w żadnych, oficjalnych danych. Równie dobrze tego typu informacje mogą być elementem doskonałego marketingu Apple. Przecież najlepiej sprzedaje się taki produkt, który jest niedostępny, więc jeśli Apple umiejętnie zbuduje nastrój ograniczonej dostępności Watch – może liczyć na jeszcze dłuższe kolejki podczas jego sklepowego debiutu.