Apple – logo

Apple wstrzymuje sprzedaż online w Rosji – powodem niski kurs rubla

Pewnie każdy z was wie, czego Rosja dokonała (i dokonuje) na wschodzie Ukrainy i na Krymie. Agresja Rosji i Władimira Putina odbija się bardzo mocno (m.in. za sprawą licznych sankcji) na finansach tego mocarstwa. W ślad za osłabieniem gospodarczym Rosji, spada także kurs tamtejszej waluty – rubla. Okazuje się, że światowy potentat w produkcji i sprzedaży smartfonów oraz tabletów, firma Apple, ma już dość zawirowań związanych z Rosją i wstrzymuje w tym kraju sprzedaż online swoich produktów.

Apple - logo

Szczerze mówiąc, wcale nie dziwię się takiej decyzji. Wszelka sprzedaż Apple na terenie Rosji i tak musi być rozliczana w euro lub dolarach. Pikujący kurs rubla sprawia, że Apple nie nadąża z aktualizowaniem cen, przez co traci na kursie wymiany. Apple oczywiście za całą sytuację i swoją decyzję przeprasza Rosjan.

Naturalnie Rosjanie nadal będą mogli kupić produkty Apple w innych sklepach, niekoniecznie sprzedających sprzęty Apple w internecie. Mimo wszystko to kolejne utrudnienie dla obywateli kraju Putina. Możemy się jedynie domyślać, że decyzja Apple o wycofaniu ze sprzedaży online zostanie zmieniona dopiero wtedy, gdy sytuacja w Rosji się unormuje.