Apple vs Samsung

Apple wywalczyło zakaz sprzedaży Galaxy Nexus na terenie USA

Apple przed sądem uzyskało tymczasowy zakaz sprzedaży Samsunga Galaxy Nexus na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Apple vs Samsung

Sędzia Lucy Koh zadecydowała, że wprowadzi tymczasowy zakaz sprzedaży Galaxy Nexus na terenie USA, powodem ma być łamanie kilku patentów przez produkt Samsunga. O jakie dokładnie patenty chodzi?

  • patent numer 8,086,604 (‚604) – możliwość przeszukiwania kilku źródeł z jednego miejsca jednocześnie (Apple Siri)
  • patent numer 5,946,647 – aktywne linki
  • patent numer 8,046,721 – slide-to-unlock, czyli popularna metoda odblokowywania ekranu poprzez przeciągnięcie po nim palcem
  • patent numer 8,074,172 – sugerowanie słów na ekranie dotykowym

Aby orzeczenie o zakazie sprzedaży Galaxy Nexus weszło w życie – Apple musi teraz wpłacić wadium, w wysokości 96 milionów dolarów. Oczywiście orzeczenie amerykańskiej sędziny nie jest ostateczne, lecz z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, iż finalny werdykt sądu będzie zbliżony do tego, z którym mamy właśnie do czynienia.

Swoją drogą trzeba przyznać, że Apple pozwy sądowe opanowało już po mistrzowsku. Co chwilę słyszymy o kolejnych pozwach wnoszonych przez giganta z Cupertino. Dziwię się tylko, że firmy (jak np. Nokia), które są na rynku telefonów o wiele dłużej niż Apple i posiadają ogrom patentów, nie wytaczają swoich „dział” aby walczyć z konkurencją i zdobywać fundusze. A może po prostu nikt nie chce zniżać się do takiego poziomu? Tego typu pozwy, chociaż zyskowne na krótką metę – przynoszą cały ogrom nieprzychylnych opinii i komentarzy, co w dalszej perspektywie może dać więcej szkód, niż pożytku.

Źródło: GSMArena