Apple iPhone 5

Apple za darmo wymieni zepsute włączniki w iPhone 5

Pewnie niewielu z was (nie licząc posiadaczy tego smartfona) wie, że niektóre egzemplarze iPhone 5 mają wadliwe przyciski power. Wada objawia się oczywiście tym, że w pewnych momentach włącznik działa bardzo słabo lub wcale nie reaguje na wciskanie. Apple o tym problemie wie i już rozpoczęło stosowną akcję, która ma za zadanie wyeliminować tą usterkę.

Apple iPhone 5

Apple zaznacza, że wadliwe włączniki są zamontowane w niewielkim procencie smartfonów iPhone 5. Według producenta, problem dotyczy jedynie tych urządzeń, które zostały wyprodukowane w marcu 2013 roku. Apple oczywiście za pośrednictwem kodu seryjnego smartfona może określić, czy ma on wadliwy przycisk, czy też nie. Firma z Cupertino uruchomiła specjalną stronę internetową (link w źródle tekstu), gdzie każdy może sprawdzić, czy jego iPhone 5 może mieć wadliwy przycisk power.

Jeśli okaże się, że nasz ukochany smartfon faktycznie posiada wadę fabryczną, Apple za darmo wymieni nam przycisk. Akcja masowej naprawy iPhone 5 już ruszyła w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Reszta świata będzie musiała na nią poczekać do 2 maja, bo to na ten termin Apple zaplanowało wymiany włącznika w międzynarodowych wydaniach swojego smartfona.

Miejmy nadzieję, że podobne akcje już się nie powtórzą. To miło, że Apple poinformowało swoich konsumentów o tym problemie i zaplanowało jego rozwiązanie. Błędy podczas procesu technologicznego zdarzają się wszędzie. Warto chociażby wspomnieć ostatnią akcję Samsunga, który w amerykańskiej sieci Verizon wypuścił sporą partię Galaxy S5, z uszkodzonymi sensorami aparatu.