Apple – zaproszenie na 22 października 2013

Apple zaprasza na 22 października, zobaczymy wtedy nowego iPada

Prezentacja tegorocznych smartfonów Apple już dawno za nami, jednak gigant z Cupertino nie miał jeszcze okazji pokazać nam nowej odsłony swojego tabletu (tabletów) iPad. Dzisiaj Apple oficjalnie rozesłało zaproszenia na konferencję, gdzie zobaczymy te nowe cudka.

Apple - zaproszenie na 22 października 2013

Aktualizacja: iPad Air i iPad mini 2 zostały już oficjalnie zaprezentowane, szczegóły na ich temat znajdziecie TUTAJ.

Zaproszenie (które możecie zobaczyć powyżej) dosłownie w żaden, nawet najmniejszy sposób nie zdradza, co 22 października możemy zobaczyć. Oczywiście wiemy, że na 99% będzie to tablet (lub tablety), jednak nikt oficjalnie nie potwierdził tej informacji. Prawie rok temu (dokładnie 23 października 2013) Apple zaprezentowało swojego aktualnego iPada oraz jego miniaturową wersją, iPad mini. Wszystko wskazuje więc na to, że 22 października możemy zobaczyć iPada mini 2 oraz iPada 5.

Jeśli wierzyć dotychczasowym plotkom, piąta generacja iPada będzie wyposażona w ekran o takiej samej wielkości co iPad 4. Jak się możemy domyślać, Apple doposaży swój tablet w czytnik linii papilarnych – taki sam, który znalazł się w iPhone 5S. Co do nowego iPada mini, to tak naprawdę nie wiemy zbyt wiele. Zapewne ekran w tym przypadku również zostanie taki sam, jednak uaktualnieniu ulegną podzespoły wewnętrzne. Nowe tablety Apple powinny dysponować podobnym designem co poprzednicy, jednak w sklepach będzie dostępnych więcej wariantów kolorystycznych.

Konferencja Apple odbędzie się w centrum sztuki Yerba Buena Center for the Arts, mieszczącym się w San Francisco. Event rozpocznie się 22 października o godzinie 19 naszego czasu. Relację z tego wydarzenia znajdziecie oczywiście na SmartFan.pl. Swoją drogą, w tym samym terminie Nokia poprowadzi konferencję Nokia World w Abu Zabi, podczas której mamy m.in. zobaczyć phablet Lumia 1520. Zapowiada się więc bardzo emocjonujący dzień.