Apple iPhone 5C – pudełka w fabryce

Apple ze względu na słabe zainteresowanie iPhone 5C – zmniejsza jego produkcję?

Jeśli wierzyć informacjom pozyskanym przez chiński portal CTechCN – Apple ma spore problemy ze sprzedażą swojego „budżetowego” smartfona, iPhone 5C. Sprzedaż idzie nie najlepiej, w związku z czym Apple musiało obciąć zamówienia na produkcję 5C – i to aż o połowę.

Apple iPhone 5C - pudełka w fabryce

Dlaczego mamy wierzyć informacjom podawanym przez CTechCN? Bo portal już wcześniej podawał różnego rodzaju przecieki nt. iPhone 5C, które okazywały się później prawdziwe. Apple iPhone 5C, który miał być tanim smartfonem z iOS, w praktyce okazał tak samo drogi, jak iPhone 5S. Apple widziało w tym urządzeniu potencjalną możliwość na zdobycie ogromnego, chińskiego rynku, gdzie preferuje się raczej niedrogie urządzenia. Plan ten chyba jednak spali na panewce.

Na terenie Chin iPhone 5C sprzedaje się na tyle źle, że jego oficjalna cena, która wynosiła 725$ – spadła już do 500$. Apple, które oczywiście analizuje bieżące raporty sprzedaży doszło najwyraźniej do wniosku, że nie ma sensu utrzymywać zaplanowanego wcześniej poziomu produkcji i z 300,000 sztuk dziennie z taśm chińskich fabryk schodzi teraz jedynie 150,000 iPhone 5C dziennie.

Z oficjalnych raportów Apple dowiadujemy się, że sprzedaż nowych smartfonów idzie świetnie (chociaż analitycy różnie to odczytują), jednak gigant nie podaje wyników sprzedaży z osobna dla iPhone 5S oraz iPhone 5C. Jestem pewien, że tak naprawdę motorem, który napędza sprzedaż jest model 5S, a 5C pod względem sklepowej popularności wygląda blado. Jeśli więc Apple drastycznie nie obniży cen 5C to może się okazać, że ten model będzie jednym z najgorzej sprzedających się smartfonów w historii firmy.

Źródło