Samsung-zaslania-na-IFA-2011

Apple zmusiło Samsunga do usunięcia Galaxy Tab 7.7 z targów IFA

Patentowej batalii Apple skierowanej przeciwko firmie Samsung – ciąg dalszy. Apple zmusiło Samsunga do zaprzestania prezentacji tabletu Galaxy Tab 7.7 na targach IFA.

Samsung zasłonięty

Na powyższym zdjęciu, wykonanym przez niemiecki portal Netbook News, możecie zobaczyć, jak biedni pracownicy stoiska Samsung – muszą zasłaniać wszelakie ślady istnienia tabletu Galaxy Tab 7.7 na targach IFA. Spytacie, jakim prawem Apple może żądać takich absurdalnych rzeczy? Już wyjaśniam.

Przypomnijcie sobie, jak w połowie sierpnia pisałem o batalii rozgrywającej się przed niemieckim sądem – o zakaz sprzedaży tabletów Galaxy Tab w Europie. Początkowo niemiecki sąd pod naporem Apple (i „dziwnych” dowodów przedstawianych przez tę firmę), ugiął się – i zakazał sprzedaży tabletów Samsunga w Europie. Potem jednak zakaz został zniesiony w większej części Europy, ale niestety został nadal utrzymany w Niemczech.

Jak wszyscy wiemy, targi IFA 2011 odbywają się w Berlinie, czyli stolicy Niemiec – w związku z tym zakaz sądu w tym kraju, dotyczący tabletów Samsunga, nadal obowiązuje. Co prawda do tej pory myślałem, że sąd zakazał jedynie sprzedaży modelu Galaxy Tab 10.1 – ale najwyraźniej się myliłem, bo Apple doprowadziło do tego, że w Niemczech nie można sprzedawać, ani nawet pokazywać publicznie tabletów Samsunga.

Każdy kij ma jednak dwa końce – chociaż Apple trochę zyskuje na zakazie sprzedaży produktów Samsung, to w zamian dostaje całą masę złej prasy, która w czasie powinna skutecznie odbić się czkawką gigantowi z Cupertino. Osobiście mam nadzieję, że cała ta błazenada z udowadnianiem przez Apple naruszania zmyślnych patentów – zostanie wkrótce, w jakiś sposób zakończona.

Źródło: Eurodroid