Slide to unlock – Apple iOS

Apple zwiększa budżet na badania i rozwój o 500 milionów $

Apple znacząco zwiększyło w tym kwartale wydatki departamentu odpowiedzialnego za badania i rozwój – aż o 500 milionów $. Czy zwiększy to także innowacyjność firmy?

Slide to unlock - Apple iOS

Tylko przez pierwsze sześć miesięcy swojego roku fiskalnego, Apple władowało w badania i rozwój 2.129 miliarda $, co w porównaniu z poprzednim rokiem (1.599 miliarda $), jest dużo większą kwotą. Gigant z Cupertino nie ma jednak zamiaru na tym poprzestawać i najprawdopodobniej w całym, obecnym roku fiskalnym, wyda na B&R ponad 4 miliardy $.

W oświadczeniu, które Apple umieściło w swoim finansowym raporcie kwartalnym, możemy na temat badań i rozwoju przeczytać:

Firma nadal wierzy, że skupienie inwestycji na badaniach i rozwoju, jest krytyczne dla przyszłości i konkurencyjności Apple na rynku. Ma to również ścisły związek z tworzeniem i ulepszaniem produktów, które są rdzeniem biznesowej strategii firmy. W związku z tym, przedsiębiorstwo spodziewa się tłoczyć kolejne inwestycje w B&R, aby pozostać konkurencyjnym.

Wiele osób (w tym ja) zarzuca Apple, że stało się firmą mało innowacyjną (szczególnie, jeśli spojrzymy np. na iPhone 5). Bardzo więc cieszy fakt, że firma chce pompować tak dużą kasę w badania. Miejmy nadzieję, że miliardy dolarów, które Apple na to wyda, przyniesie owoce i jeszcze w tym roku zobaczymy coś nowego, innowacyjnego. Zresztą, gigant bardzo potrzebuje „powiewu świeżości”, bo chociaż marketing, chociaż opanowany do perfekcji, może on w końcu przestać nadążać za mało świeżymi produktami.

Źródło: Apple