AppSales

AppSales, czyli łowca promocji na Androida

Ceny aplikacji na Google Play są bardzo różne. Niektóre programy można kupić już za około 3 zł, podczas gdy ceny innych sięgają kilkudziesięciu złotych. Producenci organizują jednak wiele promocji, które są często wyjątkowo korzystne. Jak je jednak znaleźć?

AppSales

Niestety, interfejs sklepu Google Play jest bardzo kiepski, jeśli chodzi o wyszukiwanie promocji. Google, czyli jego właściciel, nie umieścił żadnej kategorii ani filtra, dzięki któremu moglibyśmy szybko i bezboleśnie odnaleźć produkcje z obniżonymi cenami. Z pomocą przychodzi AppSales, dostępny za darmo na Google Play. Dzięki temu programowi mamy dostęp do codziennie aktualizowanej listy tytułów (zarówno gier, jak i programów użytkowych), których producenci zdecydowali się na cięcie cen.

Jeśli jesteśmy leniwi i nie chce się nam, lub po prostu zapominamy o codziennym sprawdzaniu dostępnych promocji – AppSales i na to ma radę. W opcjach możemy włączyć specjalną funkcję, która poinformuje nas o aktualnie dostępnych, promocyjnych aplikacjach. Jeśli tylko jakaś się pojawi, na systemowym pasku powiadomień ukaże się ikonka z aktualną liczbą rabatów.

Użytkowanie AppSales jest bardzo proste. Po jego odpaleniu naszym oczom ukazuje się chronologiczna lista programów, które są (lub były) dostępne z rabatem. Do wglądu mamy nie tylko pełne informacje o danej aplikacji, ale także jego starą i nową, zredukowaną cenę. Obok każdego tytułu znajdują się także trzy ikonki: oko (informuje, ile osób obserwuje daną pozycję), serce (liczba użytkowników, którzy dodali aplikację do ulubionych) i chmurka (liczba komentarzy).

Naturalnie listowanie programów z rabatami to nie wszystkie funkcje AppSales. Znajdziemy tam też filtry, dzięki którym przesiejemy tytuły o wymaganej przez nas liczbie pobrań, zakresem obniżki, maksymalnej cenie itp.

Mam nadzieję, że AppSales przypadnie Wam do gustu, bo mi przypadł (i to bardzo). Praktycznie codziennie do niego zaglądam i sprawdzam, czy nie ma przypadkiem czegoś nowego w promocji. Kupiłem w ten sposób wiele aplikacji, których w normalnej cenie nigdy bym sobie nie sprawił. Upolowałem tak m.in. grę Dead Space (przecena z 4.99$ na 0.99$), pakiet biurowy Quickoffice Pro (przecena z 14.99$ na 0.99$) i wiele, wiele innych pozycji. Mówiąc krótko, AppSales to pozycja obowiązkowa dla każdej osoby, która czasami chce coś kupić na Google Play, ale raczej w niskich cenach. Zapraszam do instalowania programu, znajdziecie go na Google Play poprzez bezpośredni link, lub przeszukując market aplikacji na Waszym smartfonie.